Pamiętacie Petera z "Jumanji"? Po udziale w produkcji, Bradley Pierce usunął się w cień. Dziś ma już 40 lat

Pamiętacie Petera z uwielbianego przez dzieci filmu "Jumanji"? Produkcja, w której Bradley Pierce zagrał u boku Robina Williamsa, była swego czasu obowiązkowym tytułem podczas rodzinnych seansów. Mimo sukcesu i szansy na karierę, młody aktor usunął się w cień. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Film "Jumanji" z 1995 roku w reżyserii Joe Johnstona przez lata cieszył się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród najmłodszych widzów. Jednym z bohaterów produkcji był Peter Shepherd, w którego postać wcielał się wówczas 13-letni Bradley Pierce. Młody aktor, którego tajemnicza gra zamieniła w małpkę, zrobił furorę. Mimo sukcesu, on usunął się w cień i zrezygnował z kariery.

Zobacz wideo "Jumanji: Następny poziom" już w kinach! Dwayne Johnson zaczyna nową grę

Karierę rozpoczął jako 6-latek. Po sukcesie "Jumanji" usunął się w cień

Bradley Pierce swoją przygodę z kamerą zaczął już w wieku 6 lat, wcielając się w jednego z bohaterów w serialu "Dni naszego życia". Niedługo później otrzymał pierwszą rolę w filmie, "Za młody, by umrzeć". Później wystąpił jeszcze w kilku innych ciekawych produkcjach, m.in. w "Z miłości", "Chaplin", "Morderczy przyjaciel" czy "Dotyk prawdy". W 1995 roku wcielił się w postać Petera Shepherda w pierwszym filmie z serii "Jumanji", a rola chłopca zamienionego w małpkę przyniosła mu ogromną rozpoznawalność. Pierce otrzymywał dużo propozycji zawodowych, zagrał m.in. Sammy’ego w "Oblężeniu Ruby Ridge" czy Maxa Andersona w "Małym agencie", ale były to role epizodyczne i nie odniosły spektakularnego sukcesu. Ostatecznie usunął się w cień i skupił się na dubbingowaniu postaci z filmów i bajek.

Dziś filmowy Peter ma 40 lat. Choć nie występuje na ekranie, to wciąż jest związany z aktorstwem

Od czasu premiery "Jumanji" minęło już 28 lat. W tym roku Bradley Pierce będzie obchodził 41. urodziny i trzeba przyznać, że od udziału w filmie przeszedł ogromną metamorfozę. Obecnie aktor sporadycznie występuje na ekranie. Jego ostatnią rolą był udział w horrorze Tylera Cole’a "Deacon". Obecnie jego głównym zajęciem jest dubbing. Pierce użycza swojego głosu postaciom z filmów, bajek oraz gier.

 

Aktor chroni swoją prywatność i nie zdradza zbyt wielu szczegółów ze swojego życia. W 2005 roku poślubił Shari Holmes, a owocem tego związku jest troje dzieci, dwóch synów i córka. Niestety małżeństwo rozpadło się w 2015 roku, a dwa lata później oficjalnie rozwiedli się.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: