Kenickie walczył z nałogami, a Putzie odpowiada za bajki Disneya. Jak zmienili się aktorzy z "Grease"?

"Grease" z miejsca stało się jednym z najpopularniejszych musicali w historii. Film po raz pierwszy trafił do kin w 1978 roku. Jak przez prawie 45 lat zmienili się aktorzy, zaangażowani w produkcję? Dla większości z nich sukces "Grease" wiązał się z owocnymi karierami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Filmowy "Grease" doczekał się statusu prawdziwej legendy kina. Mało kto potrafi wyobrazić sobie kultowej produkcji z inną obsadą. Jak od premiery zmienili się grający w niej aktorzy i czym się dziś zajmują? 

Zobacz wideo John Travolta i Olivia Newton-John znów jako Danny i Sandy
 

John Travolta i Olivia Newton-John. Widzowie uwielbiali Sandy i Zuko 

Wspólny udział w produkcji "Grease" zbliżył aktorów odgrywających główne role. Zarówno Travolta, jak i Newton-John przez lata pozostawali dobrymi przyjaciółmi. Aktor zagrał w wielu kultowych produkcjach, a swoją karierę kontynuuje do dziś. Artystka natomiast odnalazła się w innej części show-biznesu. Olivia z roku na rok stawała się coraz popularniejszą piosenkarką. Wokalistka wygrała aż cztery nagrody Grammy. Nie zapomniała jednak, o rozgłosie, jaki przyniósł jej Grease. Razem z Johnem Travoltą ponownie przywdzieli kultowe kostiumy.

Niestety Olivia Newton-John przez lata zmagała się z rakiem piersi. Gwiazda zmarła w sierpniu ubiegłego roku. John Travolta pożegnał przyjaciółkę wzruszającym wpisem:

Twój od pierwszej chwili, gdy cię zobaczyłem i na zawsze! Twój Danny, twój John.
 

Jeff Conaway, czyli filmowy Kenickie. Najlepszy przyjaciel Danny'ego w rzeczywistości walczył z uzależnieniami

Jeff Conaway wcielił się w postać Kenickiego - uczynnego chłopaka, najlepszego przyjaciela głównego bohatera. Sukces "Grease" pomógł mu rozwinąć skrzydła. Po premierze filmu aktor zaczął podbijać świat seriali. Jego fani dobrze pamiętają bohaterów granych przez Conawaya w popularnych produkcjach. Były to m.in. "Taxi" i "Babilon 5".

Niestety, sukcesy i sława sprawiły, że Jeff miał łatwy dostęp do używek. Aktor szybko uzależnił się od narkotyków i przez wiele lat próbował wyjść z nałogów. Filmowy Kenickie zmarł w 2011 roku, mając niespełna 60 lat. 

Jeff ConawayJeff Conaway MichaelQSchmidt, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Stockard Channing - Betty Rizzo. Była nominowana do Oscara

Betty Rizo była filmową miłością Kenickiego. Grająca ją Stockard Channing potrafiła w perfekcyjny sposób pokazać dwie wersje dziewczyny, w tym jej złote serce ukrywane w towarzystwie innych. Po sukcesie, jaki osiągnął "Grease" kariera aktorki również nabrała tempa. Przez lata artystka łączyła grę w teatrze ze wcielaniem się w bohaterów świetnych filmów. Kobieta wygrała dwie nagrody Emmy oraz była nominowana do Oscara w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej w filmie "Szósty stopień oddalenia". Ostatnio zagrała także w popularnym serialu "Żona idealna".

 

Kelly Ward - Putzie. Przez wiele lat pracował przy bajkach Disneya

Kelly Ward po premierze "Grease" zagrał jeszcze w dwóch filmach. Aktor zdecydował się rozwinąć karierę w innym kierunku. Od wielu lat związany jest z animacjami, w tym także z kultowymi bajkami Disneya. Ward odpowiadał między innymi za scenariusz w drugiej części "Wszystkie psy idą do nieba". Przez 23 lata był także wykładowcą kontraktowym na University of Southern California's School of Dramatic Arts.

 
Więcej o: