Ten dialog już w zwiastunie "Pokolenia Ikea" zszokował widzów. Wymyśliła go Majka Jeżowska

- Dzisiaj nie po*uchasz - mówi do swojego filmowego syna grana przez Majkę Jeżowską bohaterka filmu "Pokolenia Ikea". Od tej kwestii zaczyna się też zwiastun produkcji i skutecznie przykuwa uwagę widzów. Jak zdradziła nam w trakcie wywiadu legendarna piosenkarka, to właśnie ona zaproponowała takie zakończenie dialogu podczas pierwszej czytanej próby z Bartoszem Gelnerem.

Rola w filmie "Pokolenie Ikea" to oficjalny debiut Majki Jeżowskiej na dużym ekranie. Udział w adaptacji głośnej i kontrowersyjnej książki Piotra C. zaproponował jej również debiutujący reżyser Dawid Gral. - Wydawało mi się, że jest mnóstwo dojrzałych aktorek, które mogłyby zagrać mamę Czarnego - seksoholika i mega przystojnego chłopaka, któremu żadna dziewczyna nie odmawia - wyjawiła gwiazda w trakcie wywiadu z Gazeta.pl. Poza ciekawostkami z planu najnowszej produkcji opowiedziała nam także m.in. o tym, jak jej się udało wyrwać z szufladki z muzyką  familijną, a także o filmowej klątwie 11 września, która dotknęła produkcję, w której zagrała z nagrodzoną Oscarem Faye Dunaway, a która nie ujrzała światła dziennego. Całość rozmowy można obejrzeć pod tym linkiem.

Majka Jeżowska: Ludzie, którzy mnie znają, mówią "To jesteś cała ty"

- Chyba chodziło o sensację również, żeby mamą nie była typowa aktorka, tylko ktoś, kto kojarzył się z tą ciepłą mamą całemu pokoleniu 30-latków. Przecież dla nich jest ten film: dla pokolenia trzydziestoparolatków. Tak jak dla reżysera Dawida Grala ja pewnie byłam taką postacią, taką mamą, którą zawsze chciał mieć, myślę, że to chyba przesądziło o tym, że znalazłam się w obsadzie tego filmu - analizuje sama Majka Jeżowska.  

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Pomysł na to zdanie, na które jak widać, wszyscy reagują, zrodził się podczas naszego pierwszego spotkania z Bartoszem, kiedy czytaliśmy sobie dialogi. Jak mogłaby wyglądać rozmowa? Ja mając syna mniej więcej w wieku Bartosza zapytałam reżysera, czy matka wie, że syn jest seksoholikiem i właściwie prawie każdą wolną chwilę spędza na uprawianiu seksu z dziewczynami. On powiedział: tak, wie - opisała piosenkarka tamtą chwilę:

Zobacz wideo Majka Jeżowska o pracy z Bartoszem Gelnerem na planie "Pokolenia Ikea". To ona wymyśliła TO zdanie
Odpowiedziałam mu, że powiem mu, co ja bym powiedziała swojemu synowi. Zaproponowałam taką wersję zakończenia tej sceny. Bartosz umarł ze śmiechu, a Dawid powiedział, że wpisuje to do scenariusza. I to zostało. Teraz, jaka jest reakcja ludzi, którzy mnie znają? Wszyscy mówią: No Majka, to jesteś cała ty. To jest cała prawda o tobie 

- śmieje się Jeżowska. Podkreśla także, że z Bartoszem Gelnerem pracowało jej się fantastycznie. I ostrzega widzki, że po seansie filmu prawdopodobnie się zakochają. 

"Pokolenie Ikea" to niezwykle zabawny, pełen emocji i zaskakujący film, który zabierze widzów w podróż przez nieznane, pełne sprzeczności tereny współczesnej młodości. Pokazuje świat, w którym żyjemy, bezpruderyjnie i z perspektywy, w której nie zabraknie ironicznego humoru i ciętego komentarza doskonale znanego fanom książki i bloga "Pokolenie Ikea" autorstwa Piotra C. - zapowiada dystrybutor filmu, który do kin wejdzie 3 marca. 

O czym jest film "Pokolenie Ikea"?

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga - jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia - stawia mu ultimatum.

Zobacz wideo "Pokolenie Ikea". Korpo, kredyt, szybki seks, czyli duże miasto w pigułce [ZWIASTUN]

Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikacje internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić - komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

W roli Piotra i Olgi zobaczymy Bartosza Gelnera i Michalinę Olszańską. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Sławomir Mandes, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Karolina Gorczyca, Zuzanna Galewicz, Mateusz Dymidziuk, Marta Bryła i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak.

Więcej o: