Majka Jeżowska: Patrzę na Jennifer Coolidge, która mówi, że była w ciemnej d... Mówi o tym tak jak ja

- Była skończona. Mówi o tym w wywiadzie, tak jak ja mówię. Jeden człowiek uwierzył, że to jest rola właśnie dla niej i się uparł - mówi o Jennifer Coolidge ("Biały lotos") Majka Jeżowska. Wokalistka w rozmowie z Gazeta.pl zauważa podobieństwo w tym, w jaki sposób trafiła na plan filmu "Pokolenie Ikea".

Głównym bohaterem filmu jest Piotr, którego gra Bartosz Gelner. To pracownik kancelarii, który podczas studiów prowadził minimalistyczny tryb życia. Odbija to sobie teraz. Kiedy nie jest w kancelarii, jest na łowach. Piotr ma powodzenie u kobiet dzięki swojemu wyglądowi i stylowi. Hedonista, ale nie egoista. Podświadomie nigdy nie chciał być takim człowiekiem jak jego ojciec: na każdym kroku zdradzającym swoją partnerkę. Matkę Piotra gra Majka Jeżowska, dla której "Pokolenie Ikea" to pierwsza pełnometrażowa produkcja. Jak podkreśla wokalistka w rozmowie z Gazeta.pl, cieszy się, że nie dostaje propozycji od swoich rówieśników, a od młodych ludzi takich jak reżyser i scenarzysta "Pokolenia Ikea", Dawid Gral.

Zobacz wideo Majka Jeżowska jak Jennifer Coolidge? Czyli historia odrodzenia gwiazdy sprzed lat w jej własnych słowach

Majka Jeżowska chce wyjść z szuflady i się bawić

Wokalistka mówiła Justynie Bryczkowskiej:

Teraz patrzę na wielką popularność Jennifer Coolidge - matkę Stiflera z "American Pie". Sama mówi w wywiadach, że była w ciemnej du*ie. Nikt jej nie zapraszał, nikt jej niczego nie proponował. Była skończona. Mówi o tym w wywiadzie, tak jak ja mówię. Jeden człowiek uwierzył, że to jest rola właśnie dla niej i się uparł.

- To młodzi ludzie: Ariana Grande zaprosiła Jennifer Coolidge do swojego teledysku, mnie w ubiegłym roku raperzy PROBL8M zaprosili do wspólnej trasy hip-hopowej. To musi przyjść od młodych ludzi, którzy nie boją się współpracować, nie wiem, z "legendą", z ikoną, z kimś starszym, kto jest w troszkę innej szufladzie, ale chce z tej szuflady wyjść i chce się bawić - tłumaczy Majka Jeżowska. Całą rozmowę znajdziesz na Gazeta.pl 2 marca.

Jennifer Coolidge w 1999 roku zyskała popularność dzięki "American Pie", ale później przez wiele lat nie dostawała pierwszoplanowych propozycji. W 2021 roku premierę miał serial "Biały Lotos", który Mike White stworzył z myślą o aktorce. Sama produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów i widzów, a Jennifer Coolidge dostała za swoją rolę m.in. Złoty Glob, Emmy i SAG Award. 

"Pokolenie Ikea" wchodzi do kin

"Pokolenie Ikea" to głośna, bestsellerowa powieść autorstwa Piotra C., po raz pierwszy opublikowana ponad 10 lat temu przez wydawnictwo Novae Res. Prawa do jej publikowania w odcinkach odkupił tygodnik "Angora", ale książka okazała się tak kontrowersyjna, że po kilku miesiącach pod presją czytelników szefowie czasopisma zdecydowali o zaprzestaniu przedruków. Nie przeszkodziło to w osiągnięciu przez "Pokolenie Ikea" oszałamiającej jak na debiut sprzedaży w wysokości 150 tysięcy egzemplarzy.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W filmie Grala oprócz Gelnera i Jeżowskiej grają także: Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Karolina Gorczyca, Sławomir Mandes, Mateusz Dymidziuk, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Zuzanna Galewicz, Marta Bryła. Premiera produkcji jest zaplanowana na 3 marca 2023. 

Więcej o: