Kiedyś był symbolem seksu, dziś nie przypomina siebie. Wstrząsająca metamorfoza Mickey'a Rourke'a

W latach 80. Mickey Rourke był bożyszczem kobiet na całym świecie. Hollywoodzki amant uznawany był przez wielu za symbol seksu. Niestety na przestrzeni lat jego wygląd diametralnie się zmienił. Aktor regularnie korzysta z medycyny estetycznej i od dawna nie przypomina już samego siebie.

Mickey Rourke jest cenionym aktorem w świecie hollywoodzkiego kina. Na swoim koncie ma wiele znakomitych ról i przez lata był ulubieńcem widzów, zwłaszcza kobiet. Niestety gwiazdor zaczął eksperymentować z zabiegami medycyny estetycznej. Przeszedł szereg operacji, które diametralnie zmieniły jego wygląd. Na najnowszych fotografiach z trudem można go rozpoznać.

Zobacz wideo Iza Mączka jest aktywna na Instagramie. Przeszła też metamorfozę!

Nie udźwignął sławy. Rourke popadł w liczne uzależnienia

Choć zadebiutował na ekranie w 1976 roku w filmie "Love in the Hamptons", to prawdziwa sława przyszła dopiero ponad dwie dekady później. Rola w erotycznej produkcji "Następne dziewięć i pół tygodnia" w reżyserii Anne Goursaud sprawiła, że Mickey Rourke zyskał ogromną rozpoznawalność. Stworzył wiele znakomitych kreacji aktorskich w takich produkcjach jak "Rocky", "Wściekły byk" czy "Za wszelką cenę". Na całym świecie miał rzesze wiernych fanek, które skrycie do niego wzdychały. Mówiono, że jest symbolem seksu i najprzystojniejszym aktorem w Hollywood.

 

W międzyczasie Rourke robił także karierę na ringu. W latach 1968-1971 stoczył cztery zwycięskie walki jako bokser amator, lecz kontuzja przekreśliła jego karierę. Do pasji powrócił dopiero w 1991 roku, a jego debiutanckie starcie zakończyło się sukcesem. Niestety przez trzy lata doznał wielu kontuzji w tym złamanego nosa, żeber i palców u nóg, a także miał ściśniętą kość policzkową i rozszczep języka. Po zakończeniu kariery uzależnił się od narkotyków i środków odurzających, a to dodatkowo wpłynęło na jego wygląd. Wtedy zaczął inwestować w zabiegi medycyny estetycznej oraz operacje plastyczne, lecz wkrótce i to stało się jego nałogiem. Dziś nie przypomina już dawnego siebie.

 

Karykaturalna metamorfoza Mickey'a Rourke. Od lat nie przypomina już siebie

Mickey Rourke należy do tego grona gwiazd, które przesadnie eksperymentują ze swoim wyglądem.  Metamorfoza aktora jest wstrząsająca, a fani coraz bardziej niepokoją się o jego zdrowie. Na najnowszych zdjęciach sprawia wrażenie zaniedbanego i diametralnie zmieniły się również rysy jego twarzy. Regularnie stosuje botoks oraz innego rodzaju wypełniacze, przez co jego twarz jest nienaturalnie napięta, a policzki uwypuklone, a ponadto powiększa usta. 

Dziś aktor ma już 71 lat. Zobaczcie, jak teraz wygląda filmowy John Gray. Poznalibyście go?

Mickey RourkeMickey Rourke Fot. Anton Belitsky / Wikimedia Commons

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: