Patryk Vega pracuje nad nowym filmem i szuka statystów. Wiadomo, ile oferuje dniówki

Patryk Vega poszukuje statystów do swojej najnowszej produkcji. Oferowane stawki za dzień zdjęciowy wywołały burzę w komentarzach pod ogłoszeniem. Jakie wynagrodzenie proponuje agencja działająca w imieniu popularnego reżysera?

Bez wątpienia Patryk Vega jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych twórców w polskiej branży filmowej. Na swoim koncie ma takie produkcje jak "Pitbull", "Kobiety mafii" czy "Botoks". Teraz reżyser pracuje nad kolejnym projektem, do którego poszukuje statystów. Jakie warunki trzeba spełnić, by znaleźć się w jego filmie? 

Zobacz wideo Filmy biograficzne, które powstały wbrew woli zainteresowanych. Jeśli chcesz tego uniknąć, bądź jak Patryk Vega

Vega realizuje nowy film we Wrocławiu. Reżyser poszukuje statystów

Patryk Vega rozpoczął pracę nad swoim kolejnym filmowym przedsięwzięciem. Obecnie zdjęcia realizowane są we Wrocławiu. W ramach projektu agencja Edwin Film poszukuje statystów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w wieku od 18 do 75 lat, którzy chcą wziąć udział w nagraniach 13 marca (poniedziałek) oraz/lub 15 marca (środa). Osoby zainteresowane muszą przesłać do agencji swoje podstawowe dane, numer kontaktowy oraz aktualną fotografię. Ponadto wybrani kandydaci muszą wziąć udział w obowiązkowych przymiarkach kostiumów, a także zobowiązać się do pełnej dyspozycyjności w wyznaczonym dniu zdjęciowym. Jakie wynagrodzenie oferuje Vega?

Jakie stawki oferuje Vega? Proponowane nagrodzenie wywołało burzę w komentarzach

Według informacji udostępnionych przez agencję Edwin Film, stawka za jeden dzień zdjęciowy wynosi 130 zł netto, z kolei przymiarki kostiumów to wynagrodzenie w wysokości 50 zł, również "na rękę". Co istotne, wcześniejsze spotkanie w celach doboru odpowiedniej stylizacji jest obowiązkowe, a więc osoby, które później jednak zrezygnują z udziału w produkcji i nie pojawią się na planie, nie otrzymają należnej zapłaty.

Na oficjalnej stronie agencji Edwin Film na Facebook'u, pod postem z ogłoszeniem, pojawiły się komentarze zszokowanych internautów:

Dzień zdjęciowy trwa do 12 godzin, czyli mniej więcej 11 zł na godzinę
Myślę, że przy takim znakomitym przedsięwzięciu stawki również powinny być znakomite
Zwrotów za dojazd nie ma?!

— pisali internauci. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: