Znaliśmy go jako gwiazdę popu, a w przerwach od koncertów krzywdził dzieci. Mroczną historię Glittera pokaże Netlflix

Netflix zapowiada trzyczęściową produkcję o roboczym tytule "Hunting Gary Glitter", która przedstawi wstrząsające fakty z życia brytyjskiego gwiazdora muzyki pop lat 70., który dopuścił się przestępstw seksualnych wobec nieletnich. W serialu mają się znaleźć wywiady z ofiarami i dziennikarzami, których wysiłki przyczyniły się do schwytania Glittera.

Przedstawiciele Netfliksa w rozmowie z "Variety" donieśli o pracach nad trzyczęściowym serialem dokumentalnym, który opowie o dawnym brytyjskim gwiazdorze. Produkcja przedstawi życie 78-letniego dziś Gary'ego Glittera, ukazując nigdy wcześniej niepublikowane archiwalne nagrania.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 144

Netflix stworzy serial o pedofilu 

W serialu mają się znaleźć wywiady przeprowadzone z dziennikarzami, którzy przed laty przyczynili się do skazania piosenkarza. To dzięki im wysiłkom udało się przekazać służbom informacje o miejscu jego pobytu. Za reżyserię odpowiada Sam Hobkinson, a produkcji serialu ponoć udało się namówić do współpracy niektóre z ofiar artysty.

Data premiery "Hunting Gary Glitter" nie jest jeszcze znana, ale informacja o pracach nad serialem już zdążyła wzbudzić kontrowersje. Wielu internautów nie rozumie, dlaczego Netflix ponownie interesuje się tak zdegradowaną osobą. Podobny sprzeciw pojawił się przy okazji serialu "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", który zadebiutował na platformie jesienią zeszłego roku.

Jednakże wygląda na to, że powstaną także inne produkcje o skazanym za pedofilię piosenkarzu. Sukces "Dahmera" pokazał, że pomimo sporego sprzeciwu społecznego, produkcje o zbrodniarzach cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Poza Netfliksem zainteresowanie życiem Glittera wykazały także Amazon i brytyjska stacja telewizyjna ITV.

Kim był Gary Glitter?

Piosenkarz swoje największe sukcesy odnosił w latach 70. XX wieku, kiedy jego dwa utwory "Rock And Roll (Part One)" oraz "Rock And Roll (Part Two)" podbijały listy przebojów. Później wydał jeszcze kilkanaście singli, ale nigdy nie powtórzyły już one tak sporych sukcesów.

Pierwsze doniesienia o pedofilskich skłonnościach piosenkarza pojawiły się w 1997 roku, kiedy muzyk oddał swój komputer do naprawy. Pracownik serwisu znalazł na nim prawie cztery tysiące zdjęć z pornografią dziecięcą. Glitter został skazany na 4 miesiące, a po wyjściu na wolność przeniósł się najpierw na Kubę, a później do Kambodży i Wietnamu, w którym odbył trzy lata odsiadki za pedofilię.

W 2008 roku wrócił do Wielkiej Brytanii, a cztery lata później został aresztowany po ujawnieniu kolejnego pedofilskiego skandalu. W 2015 roku sąd skazał piosenkarza 16 lat więzienia za dokonanie przestępstw seksualnych popełnionych na dziewczynkach w wieku 12-14 lat, których miał się dopuścić na przełomie lat 70. i 80. Został przedterminowo zwolniony z więzienia w lutym 2023 roku. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: