Polski film podbija Netfliksa! Gorący dramat z Musiałem jest numerem jeden na platformie

Kilka dni temu na platformie Netflix zadebiutowała polska produkcja z Maciejem Musiałem i Romą Gąsiorowską w głównych rolach. Choć film "Dzisiaj śpisz ze mną" nie zbiera pozytywnych recenzji, to stał się prawdziwym hitem platformy.

W bibliotece Netfliksa znajduje się kilka ciekawych polskich produkcji, lecz niewiele z nich może pochwalić się takim sukcesem, jak dramat w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Film "Dzisiaj śpisz ze mną" zadebiutował na platformie 1 marca 2023 roku, a już stał się numerem jeden na świecie.

Zobacz wideo "Dzisiaj śpisz ze mną" - Maciej Musiał w przepełnionej romansem ekranizacji powieści [ZWIASTUN]

Film "Dzisiaj śpisz ze mną" podbija Netfliksa. W roli kochanków Maciej Musiał i Roma Gąsiorowska

Produkcja w reżyserii Roberta Wichrowskiego "Dzisiaj śpisz ze mną" to ekranizacja książki autorstwa Anny Szczypczyńskiej o tym samym tytule. Film przedstawia historię zakazanej miłości. Główna bohaterka, Nina (w tej roli Roma Gąsiorowska), jest dojrzałą i zamężną kobietą. Jej życie kręci się wokół obowiązków domowych, dzieci oraz pracy. Niespodziewanie wszystko zmienia się, gdy na jej drodze pojawia się Jan (Maciej Musiał). Dużo młodszy i przystojny mężczyzna okazuje jej zainteresowanie na jakie od męża od dawna nie mogła liczyć. Znajomość szybko przeradza się w namiętny romans. Jak potoczą się losy kochanków? Czy Nina zrezygnuje ze stabilizacji na rzecz płomiennej miłości?

Produkcja bije rekordy popularności na Netfliksie. Jednak recenzje filmu nie są zbyt przychylne

Film "Dzisiaj śpisz ze mną" zadebiutował na Netfliksie 1 marca i podczas premierowego weekendu pobił prawdziwy rekord. Dramat był oglądany przez aż 12,2 mln godzin, zyskując tym samym 1. miejsce wśród nieanglojęzycznych produkcji i 3. miejsce wśród wszystkich tytułów dostępnych na platformie. Kolejne dni okazały się równie owocne, a historia zakazanej miłości nieustannie znajduje się wśród dziesięciu najpopularniejszych produkcji Netfliksa.

Niestety w parze z popularnością nie idą pozytywne opinie. Film Roberta Wichrowskiego gromadzi niskie noty wśród subskrybentów platformy, a ponadto zbiera niepochlebne recenzje wśród krytyków. Zdaniem filmoznawców przedstawiona historia jest banalna, a główny wątek, choć obiecujący, został sprowadzony jedynie do erotycznych powiązań między bohaterami i nie rozwija głębszych aspektów ich znajomości.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: