Canal Plus w ostatniej chwili zmienia godzinę transmisji gali Oscarów. Laureatów poznamy wcześniej

Kto w tym roku opuści uroczystą ceremonię oscarową bogatszy o upragnioną statuetkę? Przekonamy się o tym już 13 marca polskiego czasu. Gdzie i o której będzie można obejrzeć galę?

95. ceremonia rozdania najbardziej prestiżowych nagród w branży filmowej odbędzie się już 13 marca polskiego czasu. To właśnie wtedy poznamy najlepsze filmy oraz twórców, których dzieła miały swoją kinową bądź streamingową premierę w 2022 roku. Wśród nominowanych do Oscarów 2023 produkcji znalazł się także polski film. "IO" Jerzego Skolimowskiego powalczy o statuetkę za najlepszy film międzynarodowy.

Oscary 2023. O której odbędzie się gala? Gdzie oglądać ceremonię w Polsce?

W Polsce ceremonię wręczenia Oscarów ponownie będzie można obejrzeć na żywo w CANAL Plus oraz CANAL Plus online. Na widzów czekać będzie także skrót z oscarowej gali zawierający najciekawsze momenty ceremonii.

Zwykle oscarowa gala zaczynała się o godzinie drugiej w nocy polskiego czasu, dlatego relacja na Canal Plus była dostępna już pół godziny wcześniej. Podobną informację przekazał nadawca także w tym roku. Jednak okazuje się, że ze względu na wyjątkowe okoliczności godziny transmisji ulegną przesunięciu. Gazeta.pl zwróciła się z pytaniem o ramówkę do CANAL+ i dostaliśmy potwierdzenie, że są wprowadzane zmiany.

Zorientowaliśmy się bowiem, że z nocy z 12 na 13 marca w Ameryce następuje zmiana czasu, która nie wpłynie na miejscowy start gali, jednak ma znaczenie dla naszej strefy czasowej. W związku z cofnięciem zegarów w Stanach o godzinę, Oscary 2023 wystartują w Polsce o pierwszej w nocy.

Canal Plus oficjalnie potwierdziło nam tę informację. Właśnie wprowadzane są zmiany do ramówek nadawcy.

95. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w Hollywood, a imprezę poprowadzi Jimmy Kimmel. Wydarzenie zacznie się o 20 czasu lokalnego, a transmitować je będzie już tradycyjnie amerykańska stacja ABC. Przekaz będzie dostępny w 200 państwach na całym świecie, w tym także w Polsce. Na Gazeta.pl będziecie mogli znaleźć relację na żywo z wydarzenia.

Więcej o: