Michelle Yeoh jako pierwsza Azjatka otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki. "Tak tworzy się historia"

Tegoroczna gala wręczenia Oscarów obfitowała w wiele emocji i wrażeń. Jedną z laureatek jest Michelle Yeoh, która odebrała statuetkę za główną rolę w filmie "Wszystko wszędzie naraz". Aktorka jest pierwszą Azjatką w historii, która otrzymała tę prestiżową nagrodę.

95. gala wręczenia Oscarów dobiegła już końca. Podczas wydarzenia triumfy świeciła 60-letnia Michelle Yeoh, która otrzymała nagrodę dla "Najlepszej aktorki pierwszoplanowej" za rolę w filmie "Wszystko wszędzie naraz". Jest to wiekopomne wydarzenie, aktorka bowiem jest pierwszą Azjatką w historii, która została wyróżniona przez Amerykańską Akademię Filmową w tej kategorii.

Zobacz wideo Popkultura odc. 143

Oscary 2023. Michelle Yeoh pierwszą Azjatką z Oscarem w historii

Od tygodni spekulowano, komu przypadnie statuetka w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa". Faworytkami do zwycięstwa były przede wszystkim Cate Blanchett i Michelle Yeoh. Ostatecznie to do drugiej z artystek powędrowała nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest to ważne wydarzenie w historii kina, gdyż odtwórczyni głównej kobiecej roli w filmie "Wszystko wszędzie naraz" jest pierwszą Azjatką, która otrzymała Oscara w tej kategorii.

Michelle Yeoh nie kryła wzruszenia, odbierając Oscara. "Tak tworzy się historia"

Michelle Yeoh nie kryła wzruszenia, odbierając Oscara z rąk Halle Berry, która z kolei jest pierwszą czarnoskórą laureatką. — Tak tworzy się historia — powiedziała wzruszona. Dla aktorki był to bardzo emocjonalny moment, a podczas przemówienia łzy cisnęły jej się do oczu. Podkreśliła, by nigdy nie przestawać walczyć o swoje marzenia i pomimo niesprzyjających okoliczności wierzyć, że wszystko jest możliwe. — Dla wszystkich małych chłopców i dziewczynek, którzy wyglądają jak ja i oglądają to dziś wieczorem, ten Oscar jest światełkiem nadziei i możliwości. To dowód na to, że warto mieć wielkie marzenia i że te marzenia się spełniają. Drogie panie, nie pozwólcie sobie wmówić, że wasz wiek świetności już minął — podkreśliła rozemocjonowana Yeoh.

Na koniec podziękowała wszystkim twórcom filmu "Wszystko wszędzie naraz" podkreślając, że są istotną częścią jej sukcesu. Szczególną wdzięczność okazała również swojej mamie, dedykując jej nagrodę. — Muszę to zadedykować mojej mamie, wszystkim mamom na świecie, ponieważ one są naprawdę superbohaterkami i bez nich nikogo z nas nie byłoby tutaj dzisiejszego wieczoru — skwitowała Yeoh.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: