To jedyny taki przypadek w historii kina. Zagrał w dwóch kultowych filmach. Oba nagrodzono 11 Oscarami

Bernard Hill może poszczycić się bogatą filmografią. Na swoim koncie ma role w wielu znakomitych produkcjach, które odniosły światowy sukces. Gwiazdor jest też jedynym aktorem w historii kina, który zagrał w dwóch filmach nagrodzonych największą liczbą Oscarów.

Bernard Hill jest wyjątkową osobowością w świecie kina. Jako jedyny aktor w historii ma na swoim koncie udział w aż dwóch produkcjach nagrodzonych jedenastoma nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Mowa o kultowym "Titanicu" oraz popularnym filmie fantasy "Władca Pierścieni: Powrót króla". 

Zobacz wideo "Titanic" powraca do kin po 25 latach [ZWIASTUN]

Zagrał w dwóch filmach nagrodzonych 11 Oscarami. To absolutny fenomen w historii kina

Gdy Bernard Hill wcielił się w rolę Kapitana Edwarda Jamesa Smitha w kultowym "Titanicu" w reżyserii Jamesa Camerona, miał już na swoim koncie wiele znakomitych produkcji. Mimo to rola w filmie, który powstał na kanwie prawdziwych wydarzeń, przyniosła mu dużą popularność i otworzyła drzwi do kariery. Produkcja z 1997 roku otrzymała aż jedenaście Oscarów w tym w kategorii dla "Najlepszego filmu" czy "Najlepszego reżysera". Doceniono również muzykę, dźwięk, scenografię, kostiumy, a także efekty specjalne. Był to ogromny sukces w historii kina, gdyż wcześniej takim wynikiem mógł pochwalić się jedynie dramat "Ben-Hur" Williama Wylerza z 1959 roku. 

 

John Travolta Gala Oscarów 2023. John Travolta wygłosił wzruszające przemówienie

To jedyny taki przypadek w historii. Bernard Hill grał w "Titanicu" i "Władcy Pierścieni"

Dokładnie sześć lat po sukcesie "Titanica", Bernard Hill stanął na planie kolejnej produkcji z kultowej trylogii fantasy stworzonej na podstawie powieści J.R.R. Tolkiena. W filmie "Władca Pierścieni: Powrót króla" w reżyserii Petera Jacksona wykreował postać króla Rohanu, Théodena. Podczas 76. ceremonii rozdania Oscarów produkcja została wyróżniona w aż jedenastu najważniejszych kategoriach. Tym samym Bernard Hill stał się jedynym aktorem w historii kina, który zagrał w dwóch filmach nagrodzonych tak dużą liczbą nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 

'Nawalny' najlepszym pełnometrażowym filmem dokumentalnym Oscary 2023. Wzruszające przemówienie żony Aleksieja Nawalnego

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: