Wypadek ukochanego przewartościował jej życie. "Miałam parcie na karierę, on miał do tego dystans"

Widzowie kojarzą ją jako Jolkę z "13 posterunku" czy Danusię Norek z "Miodowych lat", lecz to zaledwie dwie role z bogatej filmografii Doroty Choteckiej. Aktorka od lat zachwyca na ekranie i nie ukrywa, że przez długi czas to kariera była jej priorytetem. Dopiero wypadek ukochanego przewartościował jej życie.

Dorota Chotecka jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Zasłynęła kreując komediowe postacie w popularnych produkcjach telewizyjnych, ale na swoim koncie ma również wiele znakomitych ról w największych klasykach kina. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką, lecz jej życie nie zawsze było usłane różami. Wypadek ukochanego zupełnie przewartościował jej życie, sprawiając, że kariera odeszła na dalszy plan. Dziś (tj. 14 marca 2023) aktorka obchodzi 57. urodziny.

Kariera Doroty Choteckiej. Zasłynęła, grając w telewizyjnych komediach

Swoją przygodę z aktorstwem Dorota Chotecka rozpoczęła jako studentka łódzkiej filmówki, którą z powodzeniem ukończyła w 1993 roku. W tym samym czasie zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Pożegnanie z Marią" w reżyserii Filipa Zylbera. Na swoim koncie ma udział w wielu cenionych produkcjach t.j. "Dama kameliowa", "Awantura o Basię", "Dzień świra", czy "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", lecz to zaledwie kilka tytułów z jej bogatej filmografii. Największą sympatię widzów zyskała, wcielając się w postać Jolki w popularnym serialu "13 posterunek". To wtedy została poznana przez szerszą publiczność, a jej kariera nabrała tempa. Na fali popularności otrzymała angaż w "Miodowych latach", gdzie przez 5 lat wcielała się w jedną z dwóch głównych ról kobiecych, Danutę Norek. To tylko umocniło jej pozycję w branży i otworzyło drzwi do nowych zawodowych możliwości.

 
Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Mężem Doroty Choteckiej jest Radosław Pazura. Są parą od blisko 35 lat

Prywatnie aktorka od 20 lat jest szczęśliwą żoną Radosława Pazury, lecz parą są o prawie 15 lat dłużej. Poznali się jeszcze w czasach studenckich i niemal od razu wpadli sobie w oko. Niewinna rozmowa szybko przerodziła się w związek. Mimo to nie od razu zdecydowali się na ślub. Przez długi czas dla Choteckiej priorytetem była kariera. Chciała wykorzystać swoje "pięć minut", a rodzinę odkładała na dalszy plan. — Miałam większe parcie na karierę. Radek miał dystans do tego zawodu. Powtarzał, że spokojnie może zająć się czymś innym — mówiła w jednym z wywiadów. Wszystko zmieniło się, gdy w 2003 roku jej partner uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

 

Ciężki stan aktora i jego powolny powrót do zdrowia zupełnie przewartościował życie gwiazdy. Gdy tylko stanął na nogi, para zdecydowała się sformalizować związek. — Poznałam fantastycznego młodego, bardzo przystojnego człowieka w szkole filmowej i nie wyszłam za niego przez 14 lat. A po 14 latach wychodziłam z pełną świadomością i z wielką miłością za człowieka o kulach — mówiła Chotecka. Ślub wzięli tego samego roku w Boże Narodzenie w Rzymie, a ich małżeństwo pobłogosławił sam Jan Paweł II. Para przez kilka lat starała się o powiększenie rodziny, lecz bezskutecznie. Dopiero po 3 latach aktorka zaszła w ciążę. Na początku 2007 roku małżeństwo powitało na świecie córkę Klarę Marię.

Dziś aktorka realizuje się zawodowo. Od 2019 roku związana jest z serialem "M jak miłość", w którym wciela się w postać Krystyny Banach. Regularnie występuje również w spektaklach wystawianych na deskach Teatrów Capitol oraz Kamienica w Warszawie. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: