Kultowa seria z Jackie Chanem powraca po 10 latach. Film trafi do kin jeszcze w tym roku

"Policyjna opowieść" to produkcja, która dała Jackie Chanowi ogromny rozgłos. Jak wynika z najnowszych zapowiedzi, film z 1985 roku doczeka się kontynuacji. Gwiazdor pochodzący z Hongkongu również pojawi się w nadchodzącym dziele. Premiera ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsza produkcja, która przyniosła Jackie Chanowi prawdziwą sławę, to bez dwóch zdań "Policyjna opowieść. Właśnie ten film otworzył mu drzwi do Hollywood. Niedawno, zapowiedziano jego kontynuację. Aktor nie tylko w nim zagra, ale także będzie jednym z producentów. 

Zobacz wideo Klasyka komedii romantycznych - kto nie zna, poznać musi, kto zna, ten wie, o co chodzi

Kultowa seria powraca z Jackie Chanem. Ostatni film sagi miał premierę 10 lat temu

"Policyjna opowieść" od zawsze zajmowała specjalne miejsce w sercu Jackie Chana. Aktor wielokrotnie przyznawał, że to najlepszy film akcji, w jakim kiedykolwiek wystąpił. Od 1985 roku powstały aż cztery części kultowej komedii sensacyjnej. Fani docenili jej lekki humor połączony z emocjonującymi sekwencjami walki. W 2004 roku postawiono jednak na reboot serii. "Nowa policyjna opowieść" była o wiele mroczniejsza niż poprzedniczki. 9 lat po jej premierze Chan wystąpił również w "Policyjnej opowieści 2013", w której tym razem wcielił się w chińskiego detektywa.

 

"Nowa policyjna opowieść 2". Premiery można spodziewać się już w tym roku

Dekadę po ostatniej produkcji z uniwersum "Policyjnej opowieści", gwiazdor ponownie przywdzieje mundur i zmierzy się z bandytami. Kontynuacja serii została zapowiedziana podczas prezentacji nachodzących projektów studia Emperor Motion Pictures. Chan pojawi się w nowej odsłonie sagi w dwóch rolach - nie będzie tylko w niej grał, ale także zajmie się jej produkcją. 

 

"Nowa policyjna opowieść 2" ma przypominać późniejsze części cyklu. Nie znajdziemy w niej wielu lekkich humorystycznych scen. Zamiast tego film ma opowiadać mroczną historię funkcjonariusza, przepełnioną akcją i scenami walki. - Do nowej odsłony przyciągnęło mnie nazwisko Nicolasa Tse, który ją wyreżyseruje - przyznał Jackie Chan. Nicolas był partnerem chińskiego aktora w poprzedniej odsłonie serii. Nadchodząca produkcja będzie jego reżyserskim debiutem.

 
Więcej o: