Po dwóch nieudanych małżeństwach stracił wiarę w miłość. Szczęście odnalazł u boku znajomej sprzed lat

Rola w kultowym serialu "Świat według Kiepskich" przyniosła Andrzejowi Grabowskiemu ogromną popularność. Choć widzów bawił do łez, to jego życie prywatne nie zawsze było pełne radości. Po dwóch nieudanych małżeństwach doskwierała mu samotność. Gdy spotkał znajomą sprzed lat, los ponownie się do niego uśmiechnął.

Andrzej Grabowski jest jednym z najpopularniejszych polskich aktorów, a jego komediowe role trwale zapisały się w historii polskiej telewizji. Mimo licznych sukcesów na ekranie, życie prywatne go nie rozpieszczało. Artysta ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Gdy zupełnie stracił wiarę w miłość, na jego drodze pojawiła się znajoma sprzed lat. 

Zobacz wideo Grabowski: "Kiepscy" to wcale nie jest niska jakość! Trudniej zagrać Ferdynanda Kiepskiego niż Gebelsa z "Pitbulla"

Andrzej Grabowski dwukrotnie stawał przed ołtarzem. Oba związki skończyły się fiaskiem

Swoją pierwszą żonę Andrzej Grabowski poznał jeszcze w czasie studiów. Anna Tomaszewska od razu zawróciła mu w głowie, więc robił wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. W pewnym momencie udawał nawet, że jest Markiem Grechutą, by tylko zdobyć jej względy, ale ona pozostawała niewzruszona. — Do głowy mi nawet nie przyszło, że za lat kilka zostanie moim mężem. Owszem, zalecał się do mnie jak do wszystkich dziewczyn, ale moje serce było gdzie indziej ulokowane — wspominała po latach. Po zakończeniu studiów spotkali się ponownie, tym razem w tarnowskim teatrze. Wtedy między nimi w końcu zaiskrzyło. 

Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1982 roku, a niedługo później na świat przyszła ich pierwsza córka, Zuzanna. Małżeństwo wiodło spokojne i szczęśliwe życie. Po 8 latach od narodzin pierwszego dziecka, rodzina powiększyła się o kolejną pociechę, Katarzynę. Jednak z czasem nadmiar obowiązków zawodowych sprawił, że ich więzi zaczęły się osłabiać, co ostatecznie doprowadziło do rozwodu, który sfinalizowano w 2008 roku.

Drugą wybranką aktora była młodsza o 18 lat Anita Kruszewska. Pobrali się w 2009 roku i przez prawie dekadę tworzyli małżeństwo. Bliscy aktora twierdzili, że w końcu jest szczęśliwy, a on sam podkreślał, że to miłość jego życia. Niespodziewanie para ogłosiła rozstanie, a charakteryzatorka zarzucała Grabowskiemu w mediach, że nie mogła na nim polegać, gdy leżała w szpitalu po dwukrotnym przejściu udaru. Artysta zdementował te pomówienia. — Gdy dowiedziałem się o jej stanie, otoczyłem ją opieką. Odwiedzałem ją w szpitalu, towarzyszyłem jej, gdy miała robione badania, gotowałem dla niej posiłki — przekonywał Grabowski.

Po rozstaniu z drugą żoną doskwierała mu samotność. Szczęście odnalazł u boku znajomej sprzed lat 

Po rozstaniu aktor przez kilka miesięcy był sam. W wywiadach podkreślał rozgoryczenie, że nie udało mu się stworzyć trwałej relacji. — Wolałbym nie mieć bagażu dwóch małżeństw, dwóch rozwodów. Wolałbym mieć bagaż szczęśliwego małżeństwa, tę samą żonę, która starzeje się razem ze mną, kocha mnie, ja ją kocham. Ale mnie się to nie udało — mówił w "Gali". Jednak los ponownie się do niego uśmiechnął, gdy na jego drodze stanęła znajoma sprzed lat, Aldona Grochal. Artystka była w wieloletnim związku ze Zbigniewem Rucińskim do czasu jego śmierci w 2018 roku. Dopiero po roku żałoby była gotowa, by otworzyć się na nową miłość.

Para zaczęła się spotykać i coraz bardziej dostrzegali, jak wiele ich łączy. Dziś Aldona Grochal i Andrzej Grabowski tworzą szczęśliwy związek. Jej obecność w życiu aktora sprawiła, że na nowo odzyskał radość i uwierzył w miłość. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: