Druga żona Ryszarda Kotysa była młodsza od jego syna. Małżeństwem byli przez niemal 40 lat

Po nieudanym małżeństwie z pierwszą żoną Ryszard Kotys odnalazł szczęście u boku młodszej o 26 lat koleżanki po fachu. Dla Kamili Sammler zupełnie stracił głowę, choć wielu nie wierzyło w powodzenie tej relacji. Wbrew niepochlebnym opiniom tworzyli zgodny i szczęśliwy związek przez prawie 40 lat.

Ryszard Kotys był jedną z najpopularniejszych twarzy w polskiej telewizji. Rola Paździocha w kultowym sitcomie "Świat według Kiepskich" przyniosła mu ogromną rozpoznawalność i sławę. Spełniony był nie tylko na ekranie, ale i w życiu prywatnym. Po rozwodzie z pierwszą żoną przeżywał drugą młodość u boku młodszej o 26 lat koleżanki po fachu. Choć w ich miłość wielu nie wierzyło, to trwali przy sobie do samego końca. Rozdzieliła ich dopiero śmierć.

Zobacz wideo "Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

Gdy się poznali, Kotys był rozwodnikiem. Wybranka aktora była młodsza od jego syna

Na początku lat 80. Ryszard Kotys miał już za sobą trwające 20 lat małżeństwo ze scenografką Barbarą Wojtkowską, z którą doczekał się syna Piotra. Po rozwodzie z pierwszą żoną aktor nie potrafił na nowo ułożyć sobie życia. Wszystko zmieniło się na festiwalu teatralnym w Opolu, podczas którego zobaczył na scenie Kamilę Sammler. Para ponownie spotkała się w łódzkim Teatrze im. Jaracza. Podczas wielogodzinnych prób między 50-lenim aktorem i młodszą o 26 lat koleżanką naprawdę zaiskrzyło i szybko zostali parą.

Wbrew niepochlebnym opiniom przez długi czas tworzyli zgodny, lecz nieformalny związek. Dla nich najważniejsza była miłość. — Ryszard jest bardzo dojrzałym człowiekiem, jednak zawsze młodym duchem, młodszym od niejednego naprawdę młodego — mówiła Sammler. W 1987 roku na świecie pojawił się ich syn Eryk, a niedługo później stanęli na ślubnym kobiercu. — Wydaje mi się, że nasze relacje są płynne, to znaczy, że ciągle jedno szuka drugiego — mówił aktor.

 

Andrzej Grabowski - portret Stracił wiarę w miłość. Szczęście odnalazł u boku znajomej sprzed lat

Byli małżeństwem przez prawie 40 lat. Rozdzieliła ich dopiero śmierć

Przez lata obydwoje rozwijali się w zawodzie, a wolne chwile spędzali z daleka od show-biznesu. Kotys cenił Sammler za jej niezależność i pasje. Aktorka realizowała się w nurkowaniu, uwielbiała również grać na fortepianie. — Jestem od mojej żony po prostu uzależniony, bo tylko ona ma prawo jazdy — żartował artysta. Pod koniec życia aktora małżeństwo postanowiło uciec od miastowego zgiełku. Spokój odnaleźli w niewielkim domu ulokowanym na wsi w pobliżu Poznania. 

Niestety szczęście i rodzinną sielankę przerwały choroby, a później niespodziewana śmierć. Artysta zmagał się z demencją, miał również problemy z poruszaniem się. Niespodziewanie zachorował również na koronawirusa. Po trwającej kilka dni hospitalizacji Ryszard Kotys zmarł 27 stycznia 2021 roku. Do ostatnich chwil życia mógł liczyć na wsparcie i obecność ukochanej żony. Byli małżeństwem przez prawie 40 lat.

 

Zdjęcie ilustracyjne, Helena Majdaniec Królowa twista chciała reaktywować karierę. Jej plany przerwała śmierć

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: