"Wszystko wszędzie naraz". Fani zwrócili uwagę na ciekawy detal. Ma związek z Polską

"Wszystko wszędzie naraz" święci triumfy na festiwalach i zdobywa kolejne nagrody. Siedem statuetek Oscarów i dwa Złote Globy to tylko niewielka część z nich. Hit przyciąga widzów w kinach, można go też obejrzeć na platformie Prime Video. Wiedzieliście, że w produkcji znaleźć można polski akcent?

Widzów można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest spostrzegawczość. Niektórzy uważnie przyglądają się każdym najdrobniejszym detalom, w tym elementom scenografii. To właśnie oni zwrócili uwagę na pewien szczegół, który mógł umknąć w trakcie seansu. Jak się okazało, ma on związek z Polską.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "IO" Jerzego Skolimowskiego polskim kandydatem do Oscara

Ciekawy detal w filmie "Wszystko wszędzie naraz". Ma związek z Polską

W kilku scenach, w tym m.in. w tej, w której grana przez Michelle Yeoh Evelyn sprząta gabinet, na ścianie skrywającej tajne drzwi widać szczególny obraz. Dzieło przedstawia psa myśliwskiego, który schwytał czaplę za nogę. Internauci, którzy zwrócili na niego uwagę, zastanawiali się, czy to prawdziwe dzieło sztuki. Wątpliwości postanowiło rozwiać Muzeum Narodowe w Warszawie. Okazało się, że w filmie "Wszystko wszędzie naraz" możemy podziwiać reprodukcję "Walki psa z czaplą" autorstwa holenderskiego malarza, Abrahama Hondiusa. Obraz znajduje się w warszawskim muzeum w Galerii Sztuki Dawnej.

 
 

"Wszystko wszędzie naraz". Muzeum Narodowe w Warszawie wyjaśnia na TikToku

Muzeum Narodowe w Warszawie w dość oryginalny i zabawny sposób nawiązało do pytań dotyczących wspomnianego dzieła z oscarowej produkcji i opublikowało filmik na TikToku. Na nagraniu widać twarze aktorów znanych z memów, a więc Nicolasa Cage'a i Pedro Pascala. Post zebrał sporo polubień i komentarzy nie tylko z Polski.

Damn, dobry marketing muzeum. Chapeau bas.
Jeden z moich ulubionych obrazów w Polsce!

Nie jest to jedyny tego typu post na tiktokowym profilu Muzeum Narodowego. Często publikowane są zabawne filmiki nawiązujące do najsłynniejszych polskich malarzy czy dzieł, które można podziwiać na wystawach.

Więcej o: