"Skołowani" w kwietniu w kinach, Grochowska i Czernecki w rolach głównych. "Trafia kosa na kamień"

- Maks Wandor jest oszustem notorycznym, jest notorycznym kłamcą, podrywaczem i takim przechodzonym bon wiwantem, i to nie są najmilsze słowa pod adresem postaci, którą się gra, ale tutaj nie da się użyć innych - śmieje się Michał Czernecki w rozmowie z Gazeta.pl. - I trafia kosa na kamień - dodaje. Jego partnerką w filmie "Skołowani" jest Agnieszka Grochowska. Premiera kinowa 14 kwietnia.

Film jest polską wersją francuskiej produkcji. - Po pierwsze, trzeba zadać sobie pytanie: czy skoro film "Tout le monde debout" [tytuł oryginału - red.] już powstał i odniósł sukces, warto robić jego adaptację? - mówi reżyser Jan Macierewicz. - Zdecydowanie tak! Ten film nie jest tylko komedią romantyczną. Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjnospołeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach - tłumaczy Macierewicz, dla którego jest to fabularny debiut.

Michał Czernecki - 'Skołowani' Komedia romantyczna z drugim dnem. Michał Czernecki: Trafiła kosa na kamień

Głównym bohaterem filmu jest Maks, który - gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta bierze go za niepełnosprawnego - brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan - przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale między nimi ciągle jest to kłamstwo...

Zobacz wideo Wywiad z Agnieszką Grochowską, aktorką grającą w "Skołowani"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kto jeszcze gra w "Skołowanych"?

W "Skołowanych" występują również Marianna Zydek, Gabriela Muskała, Marcin Perchuć, Bartłomiej Kotschedoff, Jerzy Bończak, Maria Pakulnis, Mikołaj Grabowski i Krzysztof Materna. Patronat społeczny nad filmem objęła Fundacja Avalon, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością i chorych, będąc organizacją pozarządową non-profit i posiadając status Organizacji Pożytku Publicznego.

Film promuje utwór "Sen na pogodne dni", który był wielkim przebojem w 1987 roku. Wtedy wykonała go Beatę Bartelik, teraz Anna Karwan. Agora jest jednym z patronów medialnych filmu.

 
Więcej o: