Powstanie nowy "Pan Samochodzik". Netflix pracuje nad reaktywacją produkcji. Kto zastąpi Mikulskiego?

Okazuje się, że "Znachor" to nie jedyna polska produkcja, którą reaktywuje Netflix. Platforma ogłosiła stworzenie nowej wersji kultowego serialu "Samochodzik i Templariusze", w którym przed laty zasłynął Stanisław Mikulski.

Jakiś czas temu Netflix zapowiedział premierę nowej odsłony kultowego "Znachora". Teraz platforma zainwestowała w reaktywację kolejnych polskich produkcji sprzed lat, wśród których znalazł się m.in. "Samochodzik i Templariusze". Prace nad uwspółcześnioną wersją serialu już trwają. Komu powierzono główną rolę?

Zobacz wideo Czy remaki dorównają oryginałom? "Narodziny Gwiazdy", "Ocean’s Eleven". Przeglądamy najlepsze z nich! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

"Pan Samochodzik i Templariusze". Netflix stworzy nową wersję serialu

"Samochodzik i Templariusze" zadebiutował na srebrnym ekranie na początku lat 70. Produkcja powstała na podstawie powieści autorstwa Zbigniewa Nienackiego i przez lata cieszyła cię ogromną popularnością wśród widzów.

 

Serial opowiadał o przygodach historyka, Tomasza, i trzech młodych harcerzy, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbów. W rolę głównego bohatera wcielił się ceniony w świecie kina Stanisław Mikulski. Teraz Netflix postanowił stworzyć nową wersję kultowego serialu.

 

Mateusz Janicki jako Pan Samochodzik. Netflix pracuje nad reaktywacją kultowej produkcji

Reżyserię nowej wersji kultowej produkcji powierzono Antoniemu Nykowskiemu, które umiejętności i wiedzę zdobywał w łódzkiej filmówce. Z kolei za scenariusz stworzony na podstawie książki Zbigniewa Nienackiego, odpowiada Bartosz Sztybor. W głównej roli nowej adaptacji "Pana Samochodzika" został obsadzony Mateusz Janicki znany z wielu produkcji zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Aktor wystąpił m.in. w "Czasie honoru", "Stuleciu winnych" czy "Na dobre i na złe", a także stworzył niezapomniane kreacje aktorskie w filmach t.j. "Lejdis", "Powidoki", "Wołyń" czy "Zabawa, zabawa". 

Czy uda mu się doścignąć pierwowzór stworzony przez Mikulskiego? O tym przekonamy się jeszcze w 2023 roku.

 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: