Jeden Pedro przed kamerą, drugi za. Pascal zagra w westernie u Almodovara

Pedro Almodovar przez 18 lat nie porzucił chęci nakręcenia queerowego westernu. W jego najnowszej produkcji o emerytowanych rewolwerowcach zagra Pedro Pascal i Etan Hawke. Film ma zadebiutować na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Pedro Pascal jest aktualnie najpopularniejszym aktorem na świecie. Zagrał główną rolę w hitowym "The Last of Us" oraz serialu "The Mandalorian", który doczekał się już trzeciego sezonu na Disney Plus. Okazuje się, że artysta stanął przed kolejnym zawodowym wyzwaniem.

Zobacz wideo Pedro Pascal, jeden z najpopularniejszych na świecie aktorów ostatnich miesięcy

Pedro Pascal w nowym filmie Almodovara. Queerowy western zadebiutuje w Cannes

Pascal wcieli się w rewolwerowca w westernie "Strange Way of Life" Pedro Almodovara. Dzieło ma otworzyć 76. Festiwal Filmowy w Cannes, co reżyser oficjalnie potwierdził w podcaście Duy Lipy. Obok ekranowego Silvy zobaczymy również Ethana Hawke'a w roli szeryfa Jake'a. W obsadzie wymieniono również Manu Riosa znanego jako Patrick Blanco w serialu "Szkoła dla elity".

Film ma być odpowiedzią na oscarową produkcję "Tajemnica Brokeback Mountain" z Heathem Ledgerem i Jakiem Gyllenhaalem. Co ciekawe, Almodovar miał wyreżyserować wspomniany film, jednak odrzucił ofertę, a jego rolę przejął Ang Lee (nagrodzony Oscarem), odpowiedzialny za "Rozważną i romantyczną". Twórca "Skóry, w której żyję" tłumaczył swoją decyzję faktem, że Hollywood nie było gotowe na jego wizję.

Almodovar zaznaczał, że chciał, aby jego wersja filmu była przepełniona scenami erotycznymi. "Relacja między tymi dwoma facetami jest zwierzęca. To był fizyczny związek" - opowiadał o swojej interpretacji scenariusza. Chęć stworzenia queerowego westernu przez lata dojrzewała w głowie reżysera, a 30-minutowy "Strange Way of Life" ma mieć wszystko to, czego w "Brokeback Mountain" zabrakło.

W filmie padnie dialog, którego jak sądzę, żaden zachodni film nie uchwycił między dwojgiem mężczyzn - mówi o produkcji Almodovar.

"Strange Way of Life". O czym jest najnowszy film Almodovara z Pedrem Pascalem?

Obraz opowiada o dwóch emerytowanych rewolwerowcach, którzy żyją z dala od siebie na dwóch krańcach pustyni. Po 25 latach rozłąki znowu się spotykają, próbując naprawić błędy z przeszłości. Film rozprawi się z wzorcami toksycznej męskości, a bohaterowie spróbują ostatecznie popchnąć zawieszoną od pół wieku w martwym punkcie relację z młodości.

Więcej o: