Co robić, gdy aktor podnieci się na planie? Ekspertka ujawnia kulisy powstawania scen erotycznych

Zatrudnianie do pracy na planie filmowym koordynatorów ds. intymności stało się normą. Jessica Steinrock od lat bierze czynny udział w powstawaniu hollywoodzkich produkcji. Choreografka zdradza swoim fanom kulisy powstawania scen łóżkowych.

Sceny intymne są dla aktorów, nawet tych doświadczonych, ogromnym wyzwaniem. Niewielu zdaje sobie sprawę, że to, co widzimy w filmie, jest tak naprawdę skrupulatnie zaplanowaną choreografią. Jednak nie wszystko można przewidzieć, a już na pewno nie można mieć pewności, jak zareaguje organizm podczas stresu. Z tego powodu niekiedy podczas zdjęć dochodzi do niekomfortowych sytuacji, gdy aktorzy naprawdę doznają podniecenia. Co robi się w takich sytuacjach?

Wzwód na planie zdjęciowym. Co robią aktorzy w takiej sytuacji?

Jessica Steinrock jest doświadczoną koordynatorką ds. intymności, która od lat pracuje przy powstawaniu wielu hollywoodzkich produkcji. Ekspertka prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych, m.in. na Instagramie i TikToku, a w publikowanych filmikach zdradza kulisy nagrywania scen łóżkowych. Wyznała, że wbrew przypuszczeniom, do podniecenia mężczyzn na planie dochodzi naprawdę często, a erekcję wywołuje wiele różnych bodźców, nie tylko nagrywanie bliskich scen z filmową partnerką. 

 

— Każdy, kto ma penisa, będzie miał jakąś reakcję naczyniową — wyjaśniła w "The Sun", podkreślając, że nie jest to żaden powód do wstydu, a po prostu biologia. W takich sytuacjach najczęściej aktorzy proszą o chwilę przerwy i znikają za kulisami, by ostudzić swoje emocje i opanować nerwy. Dodatkowym zabezpieczeniem podczas scen intymnych są specjalne wkładki wszywane w bieliznę, które zapewniają aktorom większy komfort i powodują, że ich narządy nie ocierają się o siebie.

Zobacz wideo Anna Maria Sieklucka o nagrywaniu scen intymnych

Okres jest przeszkodą w kręceniu scen intymnych? Tampony to nie najlepsze rozwiązanie

Z kolei dla aktorek dużym dyskomfortem podczas kręcenia scen intymnych bywa okres. W takich sytuacjach najczęściej stosują tampony, jednak z punktu widzenia ekspertki nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Istnieje ryzyko, że sznureczek zostanie ujęty przez kamerę podczas kręcenia scen lub, co gorsza, partner niechcący za niego pociągnie, a to może mieć różny finał. Zdaniem Steinrock w takiej sytuacji najlepiej zastosować kubeczek menstruacyjny i to również zaleca aktorkom, z którymi współpracuje. Ta metoda jest pozbawiona ryzyka, a w dodatku stosowanie jej nie wymaga tak częstych wizyt w toalecie, jak w przypadku tamponów.

Więcej o: