Bajki na Wielkanoc: propozycje tytułów, które warto obejrzeć w święta

Bajki na Wielkanoc nie są tak popularne, jak filmy familijne o tematyce bożonarodzeniowej. Istnieją jednak takie produkcje dla dzieci, po które warto sięgnąć w tym szczególnym czasie wiosennych świąt. Podpowiadamy, jakie bajki na Wielkanoc można obejrzeć w rodzinnym gronie.

Bajki animowane na Wielkanoc

Bajki animowane na Wielkanoc, choć nieliczne, z pewnością spodobają się nie tylko najmłodszym widzom.

''Zając Max ratuje Wielkanoc'' (2017), reż. Ute von Münchow-Pohl

Mały zając Max pochodzi z wielkiego miasta i marzy o równie wielkiej sławie, chciałby też dołączyć do lokalnego gangu. By zaimponować kolegom wykonuje niezwykle trudną kaskaderską sztuczkę. Jednak podniebne ewolucje samolotem nie idą po myśli Maxa i maszyna rozbija się w Wielkanocnej Krainie. W tym baśniowym miejscu zatrzymał się czas, a w znajdującej się tu Zajęczej Szkole ukryta została Złota Pisanka, dająca zajączkom magiczną moc. Max zdobywa nowych przyjaciół, przekonuje się, jak wspaniale jest nieść radość dzieciom i odkrywa wielką tajemnicę Wielkanocnego Zająca.

Zając Max ratuje WielkanocZając Max ratuje Wielkanoc mat. promocyjne Kino Świat

''Zając Max: Misja Pisanka'' (2022), reż. Ute von Münchow-Pohl

Kontynuacja przygód zająca Maxa. Coś odebrało magiczną moc Złotej Pisance. Na oczach głównego bohatera ze złotej przemienia się w czarną. Max i jego przyjaciele muszą szybko znaleźć sposób na uratowanie nadchodzących świąt Wielkanocnych przed zbliżającą się nieuchronnie zagładą.

''Hop'' (2011), reż. Tim Hill

Połączenie animacji z filmem aktorskim. Zając Zet ma przejąć schedę po swoim ojcu, Zającu Wielkanocnym, który dowodzi zespołem zajączków i pisklaków, przygotowującym koszyczki wypełnione łakociami dostarczane w wielkanocny poranek dzieciom na całym świecie. Nastolatek jednak wcale nie ma na to ochoty, jego marzeniem jest kariera perkusisty. W przeddzień przekazania mu nadzoru nad fabryką udaje się do Hollywood, gdzie poznaje Freda Królickiego.

Hop (2011)Hop (2011) Kadr z filmu 'Hop' w reż. Tima Hilla z 2011 roku.

''Strażnicy marzeń'' (2012), reż. Peter Ramsey

Zły duch z innego wymiaru, Mrok, chce zniszczyć wszystkie święta na Ziemi. Do walki z mrocznym panem stają: Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, Piaskowy Dziadek, Zając Wielkanocny i Jack Mróz.

Bajki na Wielkanoc dla dzieci

Bajki na Wielkanoc dla dzieci niekoniecznie muszą opowiadać o samych świętach. Miło jednak, gdy pojawią się w nich króliczki, kurczaki bądź kaczki.

''Zwierzogród'' (2016), reż. Byron Howard, Rich Moore

Króliczek Judy Hops to inteligentna i ambitna dziewczyna, której marzeniem jest zostać pierwszym królikiem w policji. Posterunkowa Hops, by udowodnić swoją wartość, musi rozwiązać kryminalną zagadkę. Jej partnerem zostaje lis Nick Bajer.

''Kaczki z gęsiej paczki'' (2018), reż. Christopher Jenkins

Benek to gęś, która zamiast ćwiczyć przed czekającą ją migracją do ciepłych krajów woli popisywać się w podniebnych akrobacjach. Niestety, podczas jednego z przelotów Benek wpada w stadko kaczątek. Dwa pisklaki zostają oddzielone od swej rodziny, a gąsior ulega kontuzji, która nie pozwala mu wzbić się w powietrze. Benek wyrusza z maluchami w pieszą podróż, stając się dla kaczątek najlepszym ojcem w ptasim świecie.

'Kaczki z gęsiej paczki''Kaczki z gęsiej paczki' Kino Świat

''Piotruś Królik'' (2018), reż. Will Gluck

Kolejny w naszym zestawieniu film aktorski z udziałem postaci animowanych. Niepokorny Piotruś Królik próbuje przejąć ogród pana McGregora. Gdy jednak senior umiera, jego spadkobierca wypowiada królikowi wojnę.

''Kurczak Mały'' (2005), reż. Mark Dindal

Kurczak Mały został wyśmiany przez lokalną społeczność i uznany za panikarza, gdy spadające na jego łepek żołędzie wziął za kawałki nieba. Gdy jednak na mieszkańców miasteczka rzeczywiście wali się niebo, a Ziemię atakują latające talerze, to właśnie kurczak staje się prawdziwym bohaterem i ratuje planetę przed zagładą.

Zobacz wideo Popkultura odc. 148

Filmy na Wielkanoc dla dzieci

Filmy na Wielkanoc dla dzieci to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Warto wspólnie obejrzeć zarówno filmy animowane, jak i familijne.

''Maleństwo i Przyjaciele'' (2004), reż. Saul Blinkoff, Elliot M. Bour

Przygody Kubusia Puchatka fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Królik co roku doskonale organizuje Wielkanoc, mieszkańcy Stumilowego Lasu nie mogą więc doczekać się corocznego polowania na czekoladowe jajka. Zamiast tego zaangażowani zostają w wiosenne porządki. Czy Maleństwo przekona Królika, że święta trzeba przeżywać w specjalny sposób?

''Epoka lodowcowa: Wielkanocne niespodzianki'' (2016), reż. Ricardo Curtis

Sid oferuje usługę wysiadywania jajek za ich rodziców. Niespodziewanie Pirat Królik kradnie wszystkie jajka, maluje je i ukrywa. Sid wraz z przyjaciółmi wyrusza w misję, której celem jest odnalezienie i ocalenie jajek.

Maniek z Epoki LodowcowejManiek z Epoki Lodowcowej screen youtube.com/Klipy Filmowe

''Hank i Mike'' (2008), reż. Matthew Klinck

Hank i Mike przebrani za różowe zajączki wielkanocne rozdają dzieciom słodkości. Niestety, zbyt małe dochody dla firmy powodują zwolnienie zajęcy. Jak poradzą sobie bezrobotne króliczki?

''Pies, który ocalił Wielkanoc'' (2014), reż. Sean Olson

Rodzina Bannisterów planuje spędzić święta Wielkanocne na jachcie, a ich czworonożny przyjaciel, Zeus, trafia na ten czas do psiego hotelu. Konkurencja chce jednak wykończyć ośrodek. Zeus, wraz z nowymi przyjaciółmi, próbuje uratować zarówno placówkę, jak i same święta.

Zobacz też: Dobry film na wieczór z żoną: propozycje 5 ciekawych filmów, w sam raz do obejrzenia we dwoje

*W materiale wykorzystano zdjęcia Kina Świat

Więcej o: