Aktorka z filmu "Star Trek" nie żyje. Sharon Acker miała 87 lat

Sharon Acker nie żyje. Kanadyjska aktorka, znana z takich produkcji jak "Star Trek" czy "Zbieg z Alcatraz", zmarła w domu spokojnej starości. W chwili śmierci gwiazda miała 87 lat.

Media obiegła informacja o śmierci Sharon Acker. Kanadyjska aktorka zmarła 16 marca 2023 roku, lecz dopiero teraz przekazano tę wiadomość do informacji publicznej. Gwiazda kultowych produkcji ostatnie lata życia spędziła w domu spokojnej starości w Toronto. Od ponad trzech dekad nie była aktywna zawodowo.

Zobacz wideo "Start Trek: Pickard". Nadchodzi nowy serial. Zobaczymy w nim Sir Patricka Stewarta!

Przez cztery dekady robiła zawrotną karierę. Potem wycofała się z branży

Sharon Eileen Acker przyszła na świat 2 kwietnia 1935 roku w Toronto, lecz jej dzieciństwo nie było usłane różami. Oddana do adopcji dziewczynka znalazła opiekunów dopiero w wieku 9 lat. Od zawsze pasjonowała się sztuką, która była pierwszą jej pasją. Debiutowała na ekranie w 1956 roku w adaptacji CBS "Ani z Zielonego Wzgórza", wcielając się wówczas w nauczycielkę Stacey. Później stała się członkinią Stratford Shakespeare Festival Company i powierzono jej rolę Anne Page.

 

Przez cztery dekady prężnie rozwijała swoją karierę w Hollywood, występując u cenionych reżyserów w takich filmach jak "Star Trek" czy "Upiorne urodziny". Największą popularność zyskała za sprawą roli niewiernej żony Lee Marvina w "Zbiegu z Alcatraz". W jej bogatej filmografii znajdują się również produkcje europejskich twórców, m.in. "Henryk V" czy "Lucky Jim". W 1981 roku filmem "Happy Birthday to Me" zakończyła swoją karierę.

Gdy zrezygnowała z aktorstwa, zajęła się pasją sprzed lat. Zmarła w wieku 87 lat

Choć Acker zrezygnowała z aktorstwa, to przyjmowała jeszcze epizodyczne role w filmach czy serialach. Ostatni raz zagrała w 1994 roku w "Młodych niespokojnych". Po tej roli podjęła decyzję o definitywnym zniknięciu z branży i powróciła do Kanady. Zajęła się wówczas pasją z młodości, czyli malarstwem oraz rzeźbieniem. Poświęciła się również rodzinie.

 

Mężem aktorki był producent filmowy i kolega po fachu, Peter J. Elkington. Owocami tego małżeństwa były dwie córki. Gwiazda doczekała się również wnuczki oraz prawnuczki. 

Niech pamięć o niej będzie przypomnieniem, że życie jest sceną, a każdy dzień jest szansą, by dać występ życia. Spoczywaj w pokoju, Sharon. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało

napisano w nekrologu. Sharon Acker zmarła na dwa tygodnie przed swoimi 88. urodzinami.

Więcej o: