"Harry Potter" jednak wróci jako serial? Ma być o tym samym, a jednak inny

Wytwórnia Warner Bros. poważnie się przymierza do realizacji serialu o Harrym Potterze, który ma pokazać następnie stacja HBO. Każdy kolejny sezon miałby odnosić się do fabuły jednej z części książkowej sagi, co oznacza potencjalnie siedem sezonów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami trwają negocjacje z pisarką J.K. Rowling. Kiedy zostaną oficjalnie zakończone, ruszy maszyna produkcyjna.

Rozmowy o serialu ponoć są już na dość zaawansowanym stopniu. Jak informuje Bloomberg, szef Warner Bros. Discovery David Zaslav i odpowiedzialny za HBO Casey Bloys wspólnie namawiają J.K. Rowling, by zgodziła się na produkcję nowego serialu. Te doniesienia są jak najbardziej spójne z wyrażaną przez wytwórnię chęcią, by rozszerzyć filmowe uniwersum Harry'ego Pottera.

Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera? [Popkultura Extra]

Będzie serial o Harrym Potterze? Trwają zaawansowane negocjacje

Serial miałaby dać szansę scenarzystom lepiej wykorzystać materiały zawarte w książkach i jednocześnie stanowić próbę świeżego podejścia do znanego już materiału. J.K. Rowling w zamyśle ma być zaangażowana w powstawanie nowego projektu, by upewnić się, że "będzie wierny oryginalnemu materiałowi" - informuje Bloomberg. Pisarka jednak nie będzie showrunnerką czy główną twórczynią - ma raczej doglądać pracy ekipy kreatywnej. Nie trzeba przypominać, że autorka w ostatnich latach wywołuje dużo kontrowersji swoimi często krzywdzącymi wypowiedziami o osobach z trans-społeczności.

Informatorzy, którzy przekazali informację o projekcie, pragną pozostać anonimowi, albowiem ten nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony - rzecznik prasowy wytwórni odmówił na razie komentowania sprawy. Ale produkcja miałaby być w tym świetle flagowym projektem nowej strategii wytwórni - już od czasów fuzji Warner Bros. i Discovery dużo się mówi o tym, że szefostwo woli rozwijać znane i lubiane franczyzy. Nie tak dawno przecież informowano o tym, że wytwórnia przymierza się do adaptacji sztuki teatralnej "Harry Potter i Przeklęte Dziecko", która okazała się gigantycznym sukcesem na West Endzie - potencjalnie mowa tu nawet o dwóch filmach. Zgodnie z informacjami na stronie Box Office Mojo, Warner Bros. na ośmiu adaptacjach książek z serii o Harrym Potterze zarobiło na całym świecie 7,7 mld dolarów.

Kadr z filmu Informator z wytwórni donosi: Ruszyły prace nad nowym Harrym Potterem

Serwis Comickbook przywołuje słowa jednego z szefów w wytwórni, Gunnara Wiedenfelsa, który jeszcze w marcu 2023 roku informował, że możemy się spodziewać nowych projektów związanych z nastoletnim czarodziejem. "Weźmy na przykład Harry'ego Pottera. Mamy Wizarding World, premiera nowej gry <<Hogwarts Legacy>> była ostatnio wielkim sukcesem - 12 lat po premierze ostatniego filmu! To pokazuje, że przed nami jest wiele możliwości, a my dopiero zaczynamy je sprawdzać" - powiedział podczas konferencji, której przebieg relacjonowało "Variety". Poza nastoletnim czarodziejem wytwórnia bierze też na warsztat twórczość Tolkiena i świat "Władcy Pierścieni" - Wiedenfels pozostaje podekscytowany projektami, które mają w ten sposób powstać. Pytanie, czy widzowie będą równie zadowoleni, co on. 

Więcej o: