Wszyscy czekaliśmy na tę wiadomość! "Shrek 5" oficjalnie potwierdzony

Przez wiele lat zastanawialiśmy się, czy powstanie kolejny film opowiadający o przygodach Shreka i jego przyjaciół. W końcu możemy powiedzieć, że liczne plotki się potwierdziły. Chris Meledandri, partner kreatywny w DreamWorks, potwierdził powstanie piątej części "Shreka". Kiedy możemy się spodziewać premiery filmu?

Chris Meledandri to szef Illumination, które wypuściło właśnie "Super Mario Bros". Mężczyzna jest także partnerem kreatywnym w studiu DreamWorks Animation. W rozmowie z Variety potwierdził, że trwają prace nad stworzeniem "Shreka 5". Dodał także, że prowadzone są już rozmowy z oryginalną obsadą dubbingową. W obsadzie pojawili się Mike Myers jako Shrek, Cameron Diaz jako Fiona oraz Eddie Murphy jako Osioł.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Meledandri w rozmowie z amerykańskim portalem stwierdził, że to oni stoją w głównej mierze za sukcesem "Shreka". Dodał, że negocjacje z nimi już trwają i póki co wszystko jest na dobrej drodze. - Przewidujemy, że ta obsada wróci. Rozmowy właśnie się rozpoczynają, a każdy sygnał, który dostaliśmy, wskazuje na ogromny entuzjazm aktorów – podsumował.

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

"Shrek 5" nadchodzi. Następny w kolejce będzie film o Ośle?

Według producenta przy tworzeniu piątej części "Shreka", wszyscy twórcy będą zwracać szczególną uwagę na przedstawienie historii i nowych postaci w sposób, aby widz mógł poczuć, że seria nabrała świeżości. Jednocześnie podkreśla, że trzonem produkcji będzie mimo wszystko oryginalna obsada i ich bohaterowie.

Ponadto Meledandri dodał, że był podekscytowany wypowiedzią Eddiego Murphy'ego ze stycznia 2023 roku dla Etalk, gdzie na pytanie, czy wróciłby do roli Osła, bez wahania odpowiedział, że zdecydowałby się "w dwie sekundy". Aktor powiedział także, że jego zdaniem Osioł bardziej zasługuje na własny film, niż Kot w butach. To według partnera kreatywnego dowód na silne przywiązanie Murphy'ego do tej roli. W rozmowie z Variety dodał, że jego zdaniem również powinien powstać spin-off z Osłem jako główną postacią.

Wiele osób wskazuje na to, że o powrocie "Shreka", zadecydował wielki sukces animacji "Kot w butach: Ostatnie życzenie", która również jest osadzona w tym uniwersum. Film zarobił na całym świecie 478,8 mln dolarów, co pokazuje, że widzowie są spragnieni nowych przygód wszystkich postaci. Potencjalna premiera "Shreka 5" nie jest jeszcze znana, ale najpewniej jest to kwestia kilku najbliższych lat.

Więcej o: