Filmy na Wielkanoc: co oglądać w święta [filmy religijne, musicale, dla dzieci, komedie]

Nadchodzące święta to odpowiedni czas, aby obejrzeć najciekawsze filmy na Wielkanoc. Sprawdź, jakie produkcje również zasługują na uwagę w tym szczególnym czasie i przekonaj się, co oglądać z dziećmi.

Filmy na Wielkanoc: religijne

Święta tuż tuż. Zobacz, jakie wybrać filmy o Jezusie na Wielkanoc. Religijne opowieści, przybliżające życie Jezusa Chrystusa są chętnie oglądane w czasie, tak szczególnym dla wielu ludzi. Jeśli szukasz poruszających historii, wyróżniających się doskonałą scenografią i świetnymi kostiumami, koniecznie zapoznaj się z zaproponowanymi tu tytułami.  

"Pasja"  (2004), reż. Mel Gibson

Głośny film Mela Gibsona to jeden z najchętniej wybieranych obrazów w okresie świąt wielkanocnych. Historia ta ukazuje ostatnie dwanaście godzin życia Jezusa Chrystusa (w tej roli znakomity James Caviezel).

'Pasja''Pasja' kadr z filmu 'Pasja' reż. Mel Gibson / screen youtube.com/TraileryOnline

"Ostatnie kuszenie Chrystusa" (1988), reż. Martin Scorsese

Wśród religijnych filmów na Wielkanoc nie można pominąć obrazu "Ostatnie kuszenie Chrystusa". Tuż przed dokonaniem się przeznaczenia Syna Bożego (Willem Dafoe), demony kuszą go obietnicą szczęśliwego życia na ziemi jako zwykły śmiertelnik.

"Opowieść wszech czasów" (1965), reż. Jean Negulesco, David Lean

Historia życia, śmierci i zmartwychwstania Syna Bożego z gwiazdorską obsadą (m.in.: Charlton Heston, Sidney Poitier, Shelley Winters, Telly Savalas, John Wayne, Angela Lansbury). W roli Jezusa Chrystusa pojawia się tu Max von Sydow.

"Szata" (1953), reż. Henry Koster

Adaptacja powieści Lloyda C. Douglasa przybliża losy rzymskiego Trybuna, będącego świadkiem ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. Mężczyzna w drodze losowania otrzymuje szatę Nazarejczyka. Z czasem zaczyna zupełnie inaczej postrzegać kwestie wiary. W roli głównej występuje Richard Burton.

"Ben Hur" (1959), reż. William Wyler

Dramat kostiumowy przedstawia losy izraelskiego księcia. Juda Ben Hur (Charlton Heston) zostaje wygnany z własnego kraju. Mężczyzna spotyka na swojej drodze Jezusa, jego nauki mają ogromny wpływ na życie władcy.

Zając Max ratuje Wielkanoc Bajki na Wielkanoc: propozycje tytułów, które warto obejrzeć w święta

Fajne filmy na Wielkanoc: musicale

Jakie fajne filmy na Wielkanoc wybrać? Jeśli lubisz musicale, to na pewno znajdziesz coś w sam raz dla siebie. Przekonaj się, które produkcje w tym gatunku poruszają tematykę, związaną ze świętami. Wymienione poniżej tytuły idealnie sprawdzą się w okresie wielkanocnym i zapewnią udaną rozrywkę.

"Parada wielkanocna" (1948), reż. Charles Walters

Tancerz z Nowego Jorku rozstaje się z partnerką. Mężczyzna zakłada się z przyjacielem, że uda mu się uczynić z marnej tancerki prawdziwą mistrzynię.

"Jesus Christ Superstar" (1973), reż. Norman Jewison

Grupa młodych ludzi organizuje widowisko na izraelskiej pustyni. Wykonana przez nich opera rockowa ma przybliżyć ostatnie dni życia Jezusa Chrystusa.  

Śmieszne filmy na Wielkanoc: co obejrzeć?

Jeśli masz ochotę zobaczyć coś z odrobiną humoru, sięgnij po śmieszne filmy na Wielkanoc. Komedie okażą się najlepszym wyborem na poprawę nastroju i dadzą okazję, by trochę się pośmiać. Przekonaj się, w jakich obrazach komediowych poruszana jest tematyka świąteczna.

"Hank i Mike" (2008), reż. Matthiew Klinck       

Nietypowa komedia przybliża losy dwóch najlepszych przyjaciół: Hanka i Mike’a. Mężczyźni w przebraniach zajęcy wielkanocnych przemierzają miasto, częstując słodyczami rodziny z dziećmi. Bohaterowie pracują w firmie, która odpowiada za wszystkie święta. Już wkrótce zające wielkanocne zostają jednak zwolnione, ponieważ święto nie jest zbyt dochodowe.

"Randki od święta" (2020), reż. John Whitesell

Kadr z filmu 'Randki od święta'Kadr z filmu 'Randki od święta' Netflix

Komedia, która przedstawia losy dwójki singli – Sloane (Emma Roberts) i Jackson (Luke Bracey). Bohaterowie postanawiają zostać "parą od święta", by uwolnić się od męczących komentarzy ze strony swoich rodzin podczas ważnych uroczystości. Wkrótce jednak odkrywają, że znienawidzone święta mogą być naprawdę fajne, jeśli ma się obok siebie osobę, z którą spędza się miło czas.

Zobacz wideo Popkultura odc. 148

Filmy na Wielkanoc 2023: w romantycznym klimacie   

Nie wiesz, jakie filmy na Wielkanoc 2023 sprawdzą się najlepiej? Miłośnicy romantycznych klimatów nie mogą przegapić okazji, by zapoznać się z piękną historią o miłości, w której pojawia się motyw świąt wielkanocnych.

"Wielkanocna niespodzianka" (2019), reż. Gary Yates

Erin (Fiona Gubelmann) to zakochana w swojej pracy dyrektorka marketingu. Pewnego dnia okazuje się, że sprzedaż słodyczy z jej firmy mocno spadła. Zdesperowana kobieta postanawia dowiedzieć się, co za tym stoi i w ten sposób poznaje głównego czekoladnika, uroczego Bryana (Brendan Penny). Spędzając wspólnie czas, dwójka ludzi bardzo się do siebie zbliża.

Dobry film na wieczór z żoną: propozycje 5 ciekawych filmów, w sam raz do obejrzenia we dwoje. Zdjęcie ilustracyjne Dobry film na wieczór z żoną: propozycje 5 ciekawych filmów

Filmy na Wielkanoc dla dzieci: co oglądać z najmłodszymi?

Nie wiesz, jakie filmy na Wielkanoc dla dzieci warto obejrzeć w okresie świąt? Zapoznaj się z poniżej wymienionymi propozycjami. Wśród nich odnajdziesz tytuły, które zapewnią doskonałą rozrywkę całej rodzinie.

"Piotruś Królik" (2018), reż. Will Gluck

Poznajcie Piotrusia Królika. Filmowe przygody tego bohatera zostały oparte na powieściach angielskiej ilustratorki i pisarki, Beatrix Potter. Postacią, której perypetie przedstawiono w tej historii, jest ciekawski i sprytny królik, zamieszkujący norę nieopodal ogrodu warzywnego pana McGregora (Domhnall Gleeson). Główny bohater postanawia przejąć całkowitą kontrolę nad ogrodem.   

'Piotruś Królik''Piotruś Królik' kadr z filmu 'Piotruś Królik' reż. Will Gluck / screen youtube.com/Multikino

"Piotruś Królik 2: Na gigancie" (2021), reż. Will Gluck

Kontynuacja przygód Piotrusia Królika. Bohater ucieka z ogrodu i staje przed koniecznością podjęcia ważnej decyzji.

"Hop" (2011), reż. Tim Hill

Zet to prawdziwy Zając Wielkanocny, którego zadaniem jest roznoszenie słodyczy dzieciom na Wielkanoc. Zwierzak pragnie jednak podążać inną drogą i chce spróbować swojego szczęścia jako perkusista w zespole rockowym. Zająć rusza za marzeniami do Hollywood. Tam poznaje Freda (James Marsden), który niedawno stracił pracę. Mężczyzna postanawia pomóc Zetowi wystąpić w programie muzycznym. W tym samym czasie na Wyspie Wielkanocnej zaczyna wcielać w życie swój plan pewien podstępny kurczak. Przez niego dzieci mogą nie dostać na święta słodyczy! Jedyną nadzieją na ratunek jest zając Zet.

Zobacz też: Najlepsze komedie: zabawne produkcje na poprawę humoru. Filmy w sam raz na wieczór

*W materiale wykorzystano zdjęcia Netflixa.

Więcej o: