To tydzień premier filmów, które miały się nie udać, a zaskoczyły. "D&D" - miodzio!

Już zwiastun filmu "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" wyglądał nieźle, ale wolałyśmy nie zapeszać, bo teoretycznie film o fabularnej grze fantasy był raczej skazany na porażkę. Po seansie jednak jesteśmy zachwycone, a to nie jedyna premiera, która z potencjału na kit ma szansę raczej na miano hitu.

W rolach głównych w filmie "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" występują: Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Regé-Jean Page, Sophia Lillis, Chloe Coleman i Hugh Grant. Twórcy scenariusza zaskoczyli dużą dawką dystansu i humoru. Także efekty specjalne są na poziomie. Nawet ci, którzy nigdy nie rzucali kostką i nie wcielali się w żadną postać D&D mogą dobrze bawić się w kinie. Zobaczcie najnowszy odcinek.

Zobacz wideo To już 150. odcinek POPkultury!

Więcej o premierach? Egzorcysta papieża i Dracula w kinach

W kinach już można oglądać "Egzorcystę papieża". Scenariusz horroru powstał na podstawie prawdziwych dokumentów księdza Gabriele Amortha, który przez lata był głównym egzorcystą Watykanu. Amorth urodził się w 1925, a zmarł 16 września 2016 roku. Funkcję oficjalnego egzorcysty watykańskiego i diecezji rzymskiej pełnił od 1985 roku, z jego inicjatywy pięć lat później powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów. Amorth był jego prezesem aż do przejścia na emeryturę w 2000 roku. W trakcie kariery miał przeprowadzić 50 tysięcy egzorcyzmów. A ponieważ grający go Russell Crowe mówi w "Egzorcyście papieża" z włoskim akcentem, postanowiłyśmy pogadać o niekoniecznie udanych próbach "mówienia językami" różnych aktorek i aktorów.

W "Rainfeldzie", współczesnej opowieści o potworach i lojalnym słudze Draculi, Nicholas Hoult występuje jako torturowany pomocnik najbardziej narcystycznego szefa w historii, Draculi. Renfield jest zmuszony zdobywać pożywienie dla swojego pana i wykonywać wszystkie jego rozkazy, bez względu na to, jak bardzo jest poniżony. Ale po wiekach niewoli jest gotów sprawdzić, czy istnieje życie poza cieniem Księcia Ciemności. Jeśli tylko uda mu się wymyślić, jak zakończyć współuzależnienie. Produkcja łączy w sobie - podobno całkiem udanie - elementy horroru, fantasy oraz komedii.

Polskie filmowa komedia i serial o influencerach

14 kwietnia do kin wchodzi też polska wersja francuskiej produkcji z Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych. "Skołowani" ma być komedią z elementami romansu. - Oprócz inteligentnego humoru, widzę w tym filmie drugie, edukacyjnospołeczne dno. Wraz z operatorem, Michałem Pukowcem, chcemy w atrakcyjny sposób opowiedzieć o ludzkich relacjach, o miłości, ale i trudnych czasem wyborach - tłumaczy Jan Macierewicz, dla którego jest to fabularny debiut.

A jeśli chodzi o platformy streamingowe, w najbliższych dniach Netflix pokaże film "Siedmiu królów musi umrzeć", a HBO Max "#BringBackAlice". W polskiej produkcji zaginiona w tajemniczych okolicznościach influencerka (Alicja) niespodziewanie wraca po roku. To wydarzenie zmienia życie jej paczki przyjaciół. Na drodze Alicji pojawia się chłopak, który twierdzi, że tego samego dnia zaginęła też jego siostra... W obsadzie są m.in. Helena Englert, Marieta Żukowska, Jowita Budnik i Katarzyna Gałązka.

Więcej o: