Była partnerka oskarżyła go o wykorzystywanie nieletniej. Kilka lat później poślubił jej córkę

Życie Woody'ego Allena to gotowy scenariusz na film. Najpierw został oskarżony o wykorzystywanie dzieci swojej byłej partnerki, a potem wziął ślub z jedną z jej córek. W Hollywood wybuchł skandal. Jak naprawdę wyglądała relacja reżysera z pasierbicami?

Woody Allen jest jednym z największych twórców współczesnego kina, jednak liczne skandale nieco przyćmiły jego twórcze dokonania i sprawiły, że kariera cenionego w branży filmowca zawisła na włosku. Gdy rozstał się z Mią Farrow, ta oskarżyła go o wykorzystywanie jej dzieci. Potwierdzeniem tego miał być romans z jej 21-letnią adoptowaną córką.

Zobacz wideo Najnowszy film Woody'ego Allena "Hiszpański romans" [ZWIASTUN]

Rozstali się w atmosferze skandalu. Padły poważne oskarżenia

Gdy Woody Allen związał się z Mią Farrow, w wywiadach podkreślał, że kobieta jest jego muzą. Owocem ich związku był syn, Satchel, lecz aktorka wychowywała łącznie jedenaścioro dzieci, w tym kilkoro adoptowanych. Najmłodsza była Dylan. Zdaniem Mii, filmowiec miał "silną obsesję" na jej punkcie. W 1992 roku para zakończyła 12-letni związek w atmosferze skandalu.

Mia Farrow wydała oświadczenie, w którym zarzuciła Woody’emu Allenowi wykorzystywanie wówczas jej 7-letniej córki, Dylan. Gdy sprawą zainteresowała się policja, wyjawiła również skrywany przez reżysera romans z pasierbicą, Soon-Yi. Między byłymi partnerami rozpoczęła się wojna nie tylko o prawdę, ale i o dzieci, których filmowiec nie zdążył adoptować przed rozstaniem. Allen szybko zaczął interweniować. Podczas oficjalnej konferencji odniósł się do zarzutów aktorki i kategorycznie zaprzeczył, mówiąc o pomówieniach. Przyznał jednak, że Soon-Yi jest jego partnerką. — Moja miłość do Soon-Yi jest prawdziwa i daje mi dużo szczęścia. To urocza, inteligentna, wrażliwa, młoda kobieta, która zmieniła i nadal zmienia bieg mojego życia — powiedział.

Woody Allen został oczyszczony z zarzutów. Do dziś jest w związku z pasierbicą

Wbrew pomówieniom Farrow, między Allenem a pasierbicą relacja nawiązała się, gdy ta była już pełnoletnia. Pomagał dziewczynie rozwijać się w modelingu. Z czasem ich więź zaczęła się zacieśniać. Początkowa fascynacja przerodziła się w poważny związek. Być może łącząca ich relacja wyszłaby na jaw o wiele później, gdyby nie fakt, że Farrow odkryła jednoznaczne zdjęcia swojej córki w mieszkaniu byłego partnera. Po początkowym szoku, postanowiła wykorzystać je jako dowód w sprawie i walce o dzieci.

W trakcie procesu sądowego, to Mia Farrow otrzymała pełną opiekę nad wszystkimi pociechami, które przez wiele lat wychowywała wspólnie z reżyserem. Wtedy też rozpoczęto dochodzenie w sprawie czynów, których Allen miał dopuścić się w stosunku do Dylan. Jak wynikało z przeprowadzonego śledztwa, reżyser był niewinny. Niedługo później aktorka oficjalnie wycofała swoje zarzuty i sprawę umorzono. W grudniu 1997 roku Woody Allen poślubił Soon-Yi. Biologiczny syn reżysera nigdy mu tego nie wybaczył. — Przekroczył wszystkie moralne granice. Nie mógłbym utrzymywać kontaktów z ojcem i jednocześnie zachować swoje poglądy moralne — powiedział Satchel Ronan Farrow w wywiadzie dla magazynu "Life". Woody Allen i Soon-Yi są małżeństwem od ponad 25 lat. Wspólnie wychowują dwójkę adoptowanych dzieci, syna oraz córkę.

Więcej o: