Dobra wiadomość dla fanów "Gry o Tron". HBO zapowiedziało kolejny prequel z serii. Znamy szczegóły

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów uniwersum "Gry o Tron". Twórcy popularnego serialu zapowiedzieli powstanie kolejnego prequela z tej serii. HBO ujawniło szczegóły.

12 kwietnia 2023 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono zastąpienie HBO Max inną platformą. Podczas wydarzenia przedstawiono również produkcje, które serwis planuje stworzyć. Wśród nich wyróżniono kolejny spin-off z serii "Gra o Tron".

Zobacz wideo Mija 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

Powstanie nowy serial z uniwersum "Gry o Tron". Znamy szczegóły produkcji

Niedawno HBO zapowiedziało serial, w którym zostaną przedstawione losy Aegona I Targaryna i historia jego podboju Westeros, a już teraz ogłoszono kolejną produkcję osadzoną w tym uniwersum. Platforma ma w planach ekranizację opowiadań zawartych w tomie "Opowieści z Siedmiu Królestw" autorstwa George’a R.R. Martina. Na ten moment serial zatytułowano "Rycerz Siedmiu Królestw: Wędrowny Rycerz", a przedstawiona w nim fabuła będzie osadzona na około sto lat przed wydarzeniami z "Gry o Tron".

 

Za scenariusz serialu odpowiedzialna będzie producentka "Rodu Smoka", Ira Parker oraz George R.R. Martin. Udział pisarza w procesie tworzenia ekranizacji ma zapewnić wiarygodne przedstawienie wszystkich wydarzeń zawartych w książce. Z kolei funkcje producentów wykonawczych będą sprawować Ryan Condal i Vince Gerardis.

Dunk i Jajo bohaterami prequela. Fabuła serialu zapowiada się obiecująco

Głównymi bohaterami serialu "Rycerz Siedmiu Królestw: Wędrowny Rycerz" będą Dunk i Jajo. Pierwszy z nich to pochodzący z Zapchlonego Tyłka giermek, który po wytrwałej służbie u boku Arlana z Pennytree dorobił się statusu rycerza, przyjmując pseudonim Duncan Wysoki. W licznych podróżach po krainie Siedmiu Królestw towarzyszy mu Jajo. Młody mężczyzna jest giermkiem, lecz lata później, za sprawą szczęśliwego splotu wydarzeń, jako Aegon V Targaryen będzie piętnastym władcą z dynastii, który zasiądzie na Żelaznym Tronie. Na ten moment nie są znane szczegóły dotyczące obsady czy planowanego terminu premiery.

Więcej o: