Tego szczegółu we "Władcy Pierścieni" przez 20 lat nie zauważyło wielu widzów. Ma spore znaczenie

Twórcy wielkich widowisk filmowych ze starannością podchodzą do nawet najdrobniejszych szczegółów w swoich dziełach. Niektóre z nich są tak sprytnie ukryte, że część widzów dostrzega je dopiero po latach. Tak jest właśnie z fragmentem dotyczącym Nazguli w filmie "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia".

Pierwszy film z trylogii "Władcy Pierścieni" powstał w 2001 roku i mimo upływu lat cała seria wciąż potrafi wzbudzić w widzach wiele emocji. Peterowi Jacksonowi udało się zbudować fantastyczny świat, który angażuje widza w historię, życie i problemy jego bohaterów. Urokowi filmom dodaje także dbałość o najdrobniejsze szczegóły, jak choćby zbroja Aragorna w "Powrocie króla". Okazuje się, że w filmie można znaleźć o wiele więcej drobiazgów, które wielu z nas mogły umknąć.

Więcej ciekawych artykułów ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

Tego szczegółu we "Władcy Pierścieni" nie zauważyło wielu widzów

Do detali, które mogły umknąć nawet uważnym widzom, można zaliczyć wątek Nazguli. Czarni Jeźdźcy kiedyś byli władcami ludzi, którzy zostali obdarowani przez Saurona Pierścieniami Władzy, a później zostali pochłonięci przez ciemności upadłego Majara. Gdy Czarny Pan upadł, na przestrzeni lat wszyscy o nich zapomnieli. Gdy Nazgule ponownie się pojawili się na ekranie u schyłku Trzeciej Ery, wiele osób przeraził ich wygląd, ale nie każdy się domyślił, kim są tak naprawdę zakapturzeni bohaterowie.

W "Drużynie Pierścienia" na naszelnikach ich rumaków znajduje się wykute z metalu oko, które jest symbolem definitywnie kojarzonym z Sauronem. Ten niepozorny element to idealne dopełnienie prezencji mrocznych jeźdźców, którzy na celowniku mają Froda - aktualnego powiernika Pieścienia. Oko przy naszelnikach najłatwiej jest dostrzec w 1 godzinie i 10 minucie "Drużyny Pierścienia".

Jednak tego szczegółu nie widać już w "Powrocie króla", gdy Nazgule dosiadają latające kreatury. Twórcy filmu zrezygnowali ze zdobień uprzęży, w tym także ze wspomnianego oka. Zapewne pomyśleli, że w tej części filmu każdy widz będzie świadomy, komu służą zakapturzone upiory. Trzeba przyznać, że ten element w pierwszej części serii w dobry sposób podkreśla charakter istot, których obecność w Trzeciej Erze Śródziemia jest bardzo istotna.

Więcej o: