Poznali się w sklepie, a Cage od razu się oświadczył. Świadkami na ich ślubie były wydry morskie

Nicolas Cage żenił się pięciokrotnie. Jego pierwszą żoną była Patricia Arquette. Pobrali się osiem lat po pierwszym spotkaniu, a historia ich miłości to gotowy scenariusz dla komedii romantycznej.

Poznali się w delikatesach Canter's Deli w Los Angeles. Nicolas Cage miał 24 lata, Patricia Arquette 19. Aktor niemal od razu oznajmił, że zostanie jego żoną i postanowił się oświadczyć. Patricia stwierdziła, by nieco przystopował. – Nie byliśmy jeszcze na randce – stwierdziła. Cage zdeterminowany, by zdobyć jej serce, kazał więc przygotować listę przedmiotów, niczym questów w grze. Miała na niej umieścić wymarzone przez nią rzeczy, a po ich zdobyciu i dostarczeniu Nicolas Cage udowodniłby, że idealnie nadaje się na małżonka.

Więcej podobnych historii przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Lista żądań pełna pułapek. Nicolas Cage poradził sobie w efektownym stylu

Patricia Arquette uległa, ale nie dała Cage’owi łatwego zadania. Miała nadzieję, że zniechęci wielbiciela. Na liście znalazły się m.in. strój ślubny plemienia Lisu, czarna orchidea (kwiat, który nie występuje w przyrodzie), czy autograf J.D. Salingera. To prawdziwy biały kruk, pisarz znany był bowiem z wyjątkowej niechęci do podpisywania pamiątek. – I jeden po drugim zaczęły do mnie przychodzić – wspominała Arquette. Cage poradził sobie nawet z czarną orchideą.

– Nie chciała zejść, ale widziałem, że spogląda z ostatniego piętra. W swój efektowny sposób wyciągnąłem orchideę z kieszeni, potem wyjąłem puszkę z farbą i zacząłem malować na czarno – wspominał Nicolas Cage w rozmowie z "Playboyem". Arquette była przerażona. Gdy zeszła na dół, Cage po prostu wręczył jej kwiat, wsiadł na motocykl i odjechał. Z autografem Salingera również sobie poradził. W antykwariacie znalazł list pisarza. Kosztował 2500 dolarów.

Spotkali się ponownie w tych samych delikatesach. Świadkami na ich ślubie były... wydry morskie

W końcu Arquette uległa i zgodziła się - nie na ślub, lecz na randkę. Mieli wyjechać za granicę, jednak gdy aktor na lotnisku zrobił karczemną awanturę, ich drogi się rozeszły. Oboje doczekali się dzieci z innych związków. Po kilku latach spotkali się ponownie. W 1995 roku, osiem lat po pierwszym spotkaniu, znów wpadli na siebie w delikatesach w Los Angeles. Dwa tygodnie później wzięli ślub. Jedynymi świadkami ceremonii był szef miejscowej policji i "stado wydr morskich". Nicolas Cage i Patricia Arquette rozwiedli się sześć lat po ślubie. Związek uchodził za burzliwy, a media co i rusz donosiły o rozstaniach i powrotach, jednak po rozwodzie oboje podkreślali, że wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze.

Patricia Arquette w 2002 roku zaręczyła się z aktorem Thomasem Janem. W 2003 roku powitali na świecie pierwszą córkę, pobrali się w 2006 roku. Już trzy lata później Arquette złożyła pozew o rozwód. Ostatecznie sfinalizowano go w 2011 roku. Nicolas Cage żenił się jeszcze cztery razy: z Lisą Marie Presley, Alice Kim, Eriką Koike (z którą rozwiódł się po czterech dniach) i Riko Shibatą.

Więcej o: