Harry Potter czy Frodo? Daniel Radcliffe w pewnym momencie przestał prostować pomyłki. Nie tylko on

Co zrobić, kiedy w scenariuszu mowa o identycznych bliźniakach, a nie ma się pod ręką identycznych bliźniaczek takich jak siostry Olsen? Mamy kilka przykładów, a także wskazówek dla filmowców.

Według statystyk w Polsce ciąża bliźniacza zdarza się raz na 100 porodów. Z trojaczkami jest zdecydowanie trudniej się spotkać, bo tu to szansa 1:6400. Na ekranie może pojawić się teoretycznie dowolna konfiguracja, zarówno z wykorzystaniem wielu jak i tylko jednego aktora czy aktorki. Dziś skupimy się na parach - zobaczcie nowy odcinek.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Horrory, gwiazdy i opera - różnorodna oferta premier filmowych. Nie tylko w kinie

"'Bo się boi' to szalona, szokująca i nieodparcie śmieszna czarna komedia o tym, jak pokonać lęk, wziąć życie w swoje ręce i stać się bohaterem własnej historii" - zapowiada polski dystrybutor filmu. Ma to być bardzo osobisty film Ariego Astera, którego niezależne studio filmowe A24 stojące za sukcesami takich produkcji jak "Wszystko wszędzie naraz", "C’mon C’mon" czy serialu "Euforia" obdarzyło pełnym zaufaniem, ale i najwyższym w historii firmy budżetem. W obsadzie - obok Joaquina Phoenixa - znalazły się także aktorki: Amy Ryan, Parker Posey oraz Patti LuPone. Za kamerą w najnowszym filmie Astera ponownie stanął Paweł Pogorzelski.

Akcja horroru "Martwe zło: Przebudzenie" przenosi się z lasu do miasta. Główne bohaterki nie utrzymują ze sobą kontaktu, a ich spotkanie po latach zostaje przerwane pojawieniem się demonów. Potrafią one przejmować panowanie nad ludzkimi ciałami. Walka o przetrwanie będzie straszna.

Trwający niespełna dwie godziny film przygodowy z elementami romansu "Randka, bez odbioru" to historia mężczyzny imieniem Cole, który zakochuje się w enigmatycznej Sadie. Niedługo potem dokonuje szokującego odkrycia, że kobieta jest tajną agentką. Zanim zdecydują się na drugą randkę, Cole i Sadie zostają porwani na międzynarodową wyprawę, której celem jest uratowanie świata. W pozostałych rolach występują m.in. Adrian Brody, Mike Moh, Amy Sedaris, Tim Blake Nelson i Tate Donovan.

Wyprodukowany przez autorów hitów "2012", "Pojutrze" oraz "Dzień Niepodległości" "Czarodziejski flet" bez wątpienia nie uniknie skojarzeń z filmami o Harrym Potterze. Główny bohater to nastoletni Tim, który marzy o karierze śpiewaka w szkole muzycznej imienia Wolfganga Amadeusza Mozarta i za pomocą magicznego przejścia znajduje drogę do fantazyjnego świata opery austriackiego kompozytora. Zamienia się w księcia Tamino, czyli głównego bohatera tej opowieści. Od teraz będzie zmagał się z przeciwnościami losu w dwóch rzeczywistościach.

A seriale? Nowości i w Netfliksie, i w Amazon Prime Video

W serialu "Dyplomatka" Kate Wyler (Keri Russell) jest nową ambasadorką USA w Wielkiej Brytanii. Jak czytamy w opisie serialu Netfliksa, bohaterka miała lecieć do Afganistanu, bo świetnie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych, jednak w zabytkowym domu wychodzi jej to słabiej. W roli męża Wyler występuje Rufus Sewell. Showrunnerką jest Debora Cahn ("Prezydencki poker", "Homeland") W obsadzie są także David Gyasi, Ali Ahn, Rory Kinnear i Ato Essandoh.

W sześcioodcinkowym "Dead Ringers" widz dostanie nowe spojrzenie na film Davida Cronenberga z 1988 roku pod tym samym tytułem. Produkcja opowiada o skomplikowanym życiu bliźniaczych ginekolożek Elliot i Beverly Mantle, które wykonują etycznie wątpliwe procedury na niepłodnych kobietach. Oprócz Rachel Weisz w obsadzie są Britne Oldford, Poppy Liu, Michael Chernus, Jennifer Ehle i Emily Meade. Showrunnerką jest Alice Birch, scenarzystka takich seriali jak "Normalni ludzie" czy "Sukcesja".

Więcej o: