Te gwiazdy stwierdziły, że "może już wystarczy". Porzuciły show-biznes dla innej pracy

O karierze aktorskiej i wielkich sukcesach na scenie marzy wiele osób. Zdarza się jednak, że po czasie gwiazda stwierdza, że show-biznes nie jest dla niej stworzony. Ci aktorzy zdecydowali się zmienić ścieżkę swojej kariery i porzucili scenę na rzecz "zwykłej" pracy.

Aktorzy nierzadko decydują się na porzucenie kariery aktorskiej. Powodami może być rozczarowanie karierą czy chęć zmiany swojego życia. Marcin Rogacewicz, znany m.in. z seriali "Na dobre i na złe" czy "Przyjaciółki", w pewnym momencie zdecydował się na otwarcie warzywniaka. Decyzję przyspieszyły pandemia i mniej liczne propozycje aktorskie. Nie był to jednak jedyny przykład na zmianę zawodu wśród aktorów. Choć Rogacewicz nie zdecydował się całkowicie porzucić branży aktorskiej, niektórzy postawili na radykalną zmianę.

Zobacz wideo Harry Potter był świetny we "Władcy Pierścieni", czyli jak bliźniaczo podobni aktorzy mogą się mylić [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej o gwiazdach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aleksandra Woźniak: Kasia z "13. posterunku" jest dziś psycholożką

Znana z serialu "13 posterunek" Aleksandra Woźniak postanowiła porzucić karierę aktorską, gdy propozycje angażu przestały spływać. Jak sama podkreślała, przyczyną był rozpad związku z Maciejem Ślesickim. – Po latach wiele osób zaczęło otwarcie mi mówić o tym, że w związku z rozstaniem z Maćkiem, słyszeli na mój temat negatywne rzeczy. W końcu dotarło do mnie, że padłam ofiarą czarnego PR-u – zdradziła w rozmowie z Plejadą. Woźniak skończyła filologię germańską i psychologię. W 2019 roku otworzyła gabinet terapeutyczny.

Janusz Rewiński: filmowy Siara zamieszkał na wsi i zajmuje się rolnictwem

Janusz Rewiński ze światem show-biznesu i aktorstwem pożegnał się prawie 20 lat temu. – Skończył się już zawód satyryka. Jest pełno epigonów, podrabiaczy i amatorów. Mnie się nie zatrudnia – przyznał z żalem w rozmowie z "Polityką". – Kinematografia nie istnieje. Był sobie Siara, był Nowak, zagrałem kilka kawałków, to może już wystarczy – dodał. Rewiński zamieszkał na wsi w pobliżu Mińska Mazowieckiego, zajmuje się rolnictwem.

Marek Kondrat: aktorstwo porzucił dla wina. "Swoje zrobiłem w filmie"

Marek Kondrat w 2007 roku ogłosił koniec kariery aktorskiej. – Swoje zrobiłem w filmie i nic więcej nie czuję. Nie mam emocjonalnych związków ze współczesnością artystyczną. Krótko mówiąc, mam inną pasjęprzyznał w rozmowie z "Newsweekiem". Dziś zajmuje się dystrybucją win, jest też ambasadorem banku, którego reklamy to jedyny kontakt z aktorstwem.

Te gwiazdy Hollywood porzuciły karierę. Szewc, wyścigi i pisarstwo

Nie tylko rodzime gwiazdy decydują się na porzucenie lub zawieszenie kariery. W 1997 roku Daniel Day-Lewis postanowił na trzy lata porzucić Hollywood. Wyjechał do Włoch, gdzie zatrudnił się jako asystent szewca. Do aktorstwa powrócił w 2000 roku. Z kolei Gene Hackman w 2004 roku definitywnie zrezygnował z występów na ekranie i postanowił zająć się pisarstwem. Ma na koncie pięć powieści. Frankie Muniz, który w serialu "Zwariowany świat Malcolma" wcielał się w tytułową rolę, postanowił spróbować swoich sił jako kierowca wyścigowy. 

Więcej o: