Pamiętacie debiut Małgorzaty Sochy? Jej postać sporo namieszała w serialu "Złotopolscy"

Serial "Złotopolscy" był dla wielu aspirujących aktorów przepustką do show-biznesu. To właśnie na planie tej produkcji po raz pierwszy przed kamerą stanęła Małgorzata Socha. Pamiętacie jej rolę w kultowej telenoweli?

W 2003 roku Małgorzata Socha uzyskała dyplom warszawskiej Akademii Teatralnej. Jednak swój debiut na ekranie miała już kilka lat wcześniej, za sprawą niewielkiej, ale znaczącej roli w kultowym serialu "Złotopolscy". Przypomnijmy jej pierwszy raz na srebrnym ekranie.

Zobacz wideo Małgorzata Socha wymownie o sukni-zbroi Rozenek. Powiedziała jedno słowo

Ten serial uwielbiali Polacy. "Złotopolscy" przez 13 lat zachwycali na ekranie

"Złotopolscy" to jedna z tych produkcji które, mimo że już dawno zniknęły z ekranów, to wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaniem widzów. Serial był emitowany na antenie telewizyjnej Dwójki w latach 1997-2003. Telenowela każdorazowo przyciągała przed ekrany rzesze wiernych fanów, którzy z zapartym tchem śledzili losy swoich ulubionych bohaterów. Zainteresowanie wynikało głównie z obsady, którą stanowiła plejada największych gwiazd polskiego kina. U boku znakomitych aktorów, wystąpiło równie liczne grono młodych, aspirujących artystów. Jedną z osób, dla których udział w serialu stał się szansą na wielką karierę, była Małgorzata Socha.  

Radosław Piwowarski otworzył jej drzwi do kariery. W popularnym serialu zagrała zbuntowaną nastolatkę

Małgorzata Socha dwukrotnie debiutowała u Radosława Piwowarskiego. Najpierw na scenie, grając tytułową rolę w spektaklu Teatru Telewizji "Anka", który reżyserował, a później otrzymała epizod w kultowym już serialu "Złotopolscy". W popularnej produkcji wystąpiła, mając 18 lat. Wcieliła się wówczas w postać zbuntowanej i niepokornej Kate, nastoletniej córki kapitana Wonsa (Krzysztof Stelmaszyk). Jej bohaterka była do obłędu zakochana w Wiesławie Gabrielu (w tej roli Paweł Wawrzecki) i za wszelką cenę próbowała zyskać jego względy. Choć dużo starszy policjant nie ukrywał, że zainteresowanie młodej i atrakcyjnej dziewczyny mu schlebia, to nie odwzajemniał jej uczuć i trzymał ją na dystans. Niewielka, lecz znacząca rola w telenoweli okazała się dla Sochy przepustką do ogromnej kariery.

Po "Złotopolskich" Socha zagrała drugoplanową postać w filmie "Moja Angelika", a później wystąpiła w głównej roli w "To my". Dziś jest jedną z najpopularniejszych aktorek w polskim show-biznesie. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak "Na Wspólnej", "Brzydula" czy "Przyjaciółki". Wielokrotnie również występowała na dużym ekranie m.in. w "Och, Karol 2", "Wkręceni 2" czy "Jak poślubić milionera".

Więcej o: