Celine Dion zadebiutuje na wielkim ekranie. Zagra... piosenkarkę

Celine Dion zadebiutowała na wielkim ekranie. 55-letnia artystka wystąpiła w filmie "Miłość od nowa", w którym zagrała piosenkarkę. Przy okazji premiery produkcji ukaże się też pierwszy od czterech lat album wokalistki, która w grudniu 2022 roku poinformowała, że zmaga się z poważną chorobą.

Celine Dion zadebiutowała na scenie jako nastolatka i od lat 80. konsekwentnie rozwija swoją karierę, zyskując sławę na całym świecie. W listopadzie 2019 roku ukazał się jej 27. album studyjny, "Courage". Po krótkiej przerwie związanej z chorobą Dion, wokalistka powróciła z kolejnym krążkiem i zadebiutowała jako aktorka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Celine Dion zadebiutuje jako aktorka. Zagra piosenkarkę

Celine Dion wystąpiła w dramacie romantycznym "Miłość od nowa" (ang. "Love again") w roli piosenkarki, która będzie starać się pomóc głównemu bohaterowi, granemu przez Sama Heughana, zdobyć serce Miry. – To był dla mnie zaszczyt zagrać obok tak pięknych i utalentowanych aktorów jak Priyanka Chopra Jonas i Sam Heughan. Możliwość zagrania po raz pierwszy w filmie fabularnym to dla mnie prezent, z którego zawsze będę się cieszyćprzyznała Celine Dion w jednym z wywiadów.

Debiut aktorski i premiera kolejnej płyty. To pierwszy krążek Celine Dion po czteroletniej przerwie

Celine Dion jest też autorką muzyki do filmu "Miłość na nowo". Przy okazji premiery filmu, 12 maja 2023 roku światło dzienne ujrzy nowy album artystki zatytułowany "Love Again", zawierający m.in. utwory nagrane specjalnie do produkcji, a także odświeżone wersje znanych już przebojów. To pierwszy album piosenkarki od 2019 roku i krążka "Courage". Film do polskich kin trafi 26 maja 2023 roku. Światowa premiera odbędzie się z kolei 5 maja.

Celine Dion wyznała, że cierpi na poważną chorobę. Powróci na scenę?

Pod koniec 2022 roku artystka ogłosiła, że zmaga się z poważną i nieuleczalną chorobą, zespołem sztywności ogólnej, która utrudnia jej poruszanie się i śpiew. – Od dłuższego czasu borykam się z problemami ze zdrowiem i naprawdę trudno było mi stawić czoła tym wyzwaniom i mówić o wszystkim, przez co przechodziłam – wyznała w filmie, który pojawił się na jej oficjalnym profilu na Instagramie. Dion musiała odwołać koncerty, a część przełożyć na inny termin. Wokalistka wróci na scenę najprawdopodobniej w sierpniu 2023 roku, kiedy zaplanowano koncert w Amsterdamie. 8 marca 2024 roku ma wystąpić w łódzkiej Atlas Arenie, 10 marca 2024 - w krakowskiej Tauron Arenie.

 
Więcej o: