"Diuna 2" będzie lepsza od pierwszej odsłony? Widzów czeka spektakularne widowisko

"Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve'a podbiła serca widzów i zgarnęła aż dziesięć nominacji do Oscara. Nic dziwnego, że oczekiwania wobec drugiej części są spore - zwłaszcza po słowach reżysera i aktorki Rebekki Ferguson. Z ich wypowiedzi wynika bowiem, że czeka nas spektakularne widowisko.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Muszę przyznać, że druga część [Diuny - przyp. red.] jest lepsza od części pierwszej. I mówię o tym z uwagi na scenariusz, proces kręcenia i moje własne doświadczenia. Biegając po wydmach... czuję się taka mała na tych niesamowitych wzgórzach. Jak mali jesteśmy w porównaniu z Matką Naturą? Uwielbiam to - powiedziała aktorka Rebecca Ferguson w jednym z wywiadów. 

Zobacz wideo "Diuna" - ZWIASTUN. Film Denisa Villeneuve'a na podstawie powieści Franka Herberta zapowiada się pięknie

Wysoka poprzeczka

W podobnym tonie o drugiej części "Diuny" wypowiedział się sam reżyser. - W porównaniu do poprzedniego filmu będzie bardziej dynamiczna. Można ją nazwać pełnym akcji epickim filmem wojennych. To będzie spektakularne widowisko - zapowiada Denis Villeneuve cytowany przez "Spider's Web". Warto jednak podkreślić, że poprzeczka zawieszona jest wysoko. 

 

Pierwsza część "Diuny" pojawiła się w kinach pod koniec 2021 roku. Niedługo później produkcja oparta na powieści Franka Herberta miała już całą rzeszę fanów, setki pozytywnych recenzji i aż dziesięć nominacji do Oscara. Mimo tak wielu przychylnych opinii, z perspektywy finansowej film wypadł zadowalająco, choć nie rewelacyjnie. "Diuna" zarobiła łącznie na całym świecie 402 mln dolarów, przy czym koszty produkcji wyniosły 165 mln dolarów. Druga odsłona ma zarobić o wiele więcej, będzie bowiem zrealizowana z większym rozmachem. 

Lepiej, coraz lepiej

Druga część "Diuny" ma być nakręcona z większym rozmachem i przy użyciu najnowocześniejszych technologii, jak podkreślił reżyser podczas branżowego wydarzenia CinemaCon w Las Vegas. - Całość została nakręcona przy użyciu kamer IMAX. Jestem tym ogromnie podekscytowany, bo to jeszcze bardziej podniesie stronę wizualną filmu. Pierwszą część zrealizowaliśmy w ten sposób tylko w 40 proc - stwierdził Denis Villeneuve.

Po takich zapowiedziach większość widzów oczekuje na premierę drugiej części "Diuny" z większą ekscytacją i niecierpliwością, choć film pojawi się w kinach dopiero na początku listopada. Opowiada o mitycznej podróży Paula Atrydy oraz sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani i Fremenami. W fabule przeplata się również wątek wojny, miłości i zemsty. 

 

Źródła: "Spider's Web", "Zwierciadło", gram.pl

Więcej o: