Ten tydzień to premiery z aż trzech hitowych uniwersów. Nie tylko Strażników Galaktyki

May the 4th Be With You! Niech Moc będzie z wami 4 maja, w Dzień Gwiezdnych wojen. A także przez najbliższe dni, gdy oprócz nowych produkcji ze świata rycerzy Jedi wchodzą na małe i duże ekrany także inne nowości, np. pożegnanie ze Strażnikami Galaktyki.

Zanim w drugim segmencie nowego odcinka "POPkultury" porozmawiamy o "Kingsajzie" Juliusza Machulskiego, który miał premierę na początku maja 1988 roku, zajmiemy się premierami kinowymi oraz serialowymi. Tym razem wybrałyśmy cztery tytuły. Wśród nich są aż trzy pochodzące z różnych uniwersów. Zaczynamy od kina, a potem przejdziemy oczywiście do nowości platform steamingowych. O tych tytułach piszemy więcej pod wideo.

Zobacz wideo POPkultura odc. 153

Premiery filmowe i serialowe - Strażnicy Galaktyki się żegnają...

Po nabyciu Knowhere od Kolekcjonera Strażnicy Galaktyki pracują nad naprawieniem ogromnych szkód wyrządzonych przez Thanosa. W filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 3" bohaterowie są zdeterminowani, by uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich uchodźców wysiedlonych przez surowy wszechświat. Na drodze do happy endu stanie im jednak burzliwa przeszłość Rocketa. W filmie, którym z uniwersum Marvela żegnają się na pewno definitywnie Zoe Saldana i Dave Bautista, nie zabraknie efektów specjalnych i ścieżki dźwiękowej rodem z lat 80. ubiegłego wieku.

"Silos" to jedyna nowość niepowiązana z żadnym filmowo-serialowym uniwersum, ale nie przesądzajmy jeszcze sprawy, bo to produkcja powstała na podstawie serii książek, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć. Natomiast "Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów" to prequel serialu, który w Netfliksie doczekał się już dwóch sezonów. W sześcioodcinkowym miniserialu zobaczymy nie tylko młodsze wersje niektórych dobrze znanych bohaterów, ale także aktorów wcielających się w nich w "Bridgertonach", ponieważ akcja rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych. Jedną z nowych osób w obsadzie (i postaci) jest znana z "Gry o tron" Michelle Fairley. W hicie HBO grała Catelyn Stark, teraz wcieliła się w równie ambitną matkę - nie Starków, a króla Jerzego.

... a nowi bohaterowie świata Gwiezdnych wojen witają

"Gwiezdne Wojny: Przygody młodych Jedi" to pierwszy serial animowany osadzony w uniwersum Star Wars, który skierowany do najmłodszych dzieci. Jego akcja rozgrywa się w czasach Wielkiej Republiki, około 200 lat przed Gwiezdną Sagą. Bohaterami bajki są młodzi Jedi: Kai, Lis i Nubs, którzy uczą się posługiwania Mocą na planecie Tenoo pod okiem samego mistrza Yody. Czeka ich wiele przygód podczas podróży po całej galaktyce, które odbędą na pokładzie Karmazynowego Jastrzębia pod komendą pilotki Nash.

Z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen Disney+ pokaże także drugi sezon animowanej produkcji
"Gwiezdne wojny: Wizje". To antologia dziewięciu filmów krótkometrażowych z całego świata zrealizowanych z wykorzystaniem różnych technik animacyjnych, a jeden z nich wyreżyserowała Polka Magdalena Osińska. Więcej o tej produkcji przeczytacie tutaj.

Więcej o: