Powstaje film o polskiej agentce brytyjskiego wywiadu. Główną rolę zagra córka Romana Polańskiego

Jak informuje Screendaily.com, powstaje thriller szpiegowski opowiadający o Krystynie Skarbek, słynnej polskiej agentce brytyjskiego wywiadu. W filmie wystąpi córka Romana Polańskiego, Morgane Polański, a także Malcolm McDowell i Agata Kulesza.

Powstaje thriller szpiegowski o Krystynie Skarbek, polskiej agentce brytyjskiej tajnej służby i wywiadowczyni Secret Intelligence Service. Produkcję "The Partisan" reżyseruje James Marquand, a w roli głównej wystąpi Morgane Polański, córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hollywood Europą stoi! Polański, Schwarzenegger, Banderas, czy Penélope Cruz, to tylko część europejskich gwiazd Hollywood [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Powstaje film o Krystynie Skarbek. W roli głównej córka Romana Polańskiego

O powstającym filmie poinformował portal screendaily.com. Zaprezentował też pierwszy kadr z filmu, na którym widać m.in. Polański w głównej roli. – Niesamowita historia Krystyny Skarbek i jej bohaterskich wyczynów w trakcie wojny jest tak porywająca, że byliśmy zaskoczeni, iż jej historia nigdy wcześniej nie została opowiedziana w kinie – przyznał cytowany przez screendaily.com Andrew Nerger, dyrektor wytwórni Signature International, która ma odpowiadać za dystrybucję filmu.

Krystyna Skarbek, skompromitowana po zdradzie w Warszawie, musi odnaleźć się w nowej i nieprzyjaznej rzeczywistości. W produkcji, poza Morgane Polański i Malcolmem McDowellem, znanym m.in. z filmu "Mechaniczna pomarańcza", pojawią się też Agata Kulesza, Frederick Schmidt czy Ingvar Sigurdsson.

Krystyna Skarbek. Najsłynniejsza polska wywiadowczyni w Anglii

Tuż po wybuchu II wojny światowej, Krystyna Skarbek, przebywająca wtedy w Kenii z drugim mężem, pisarzem Jerzym Giżyckim, przedostała się do Anglii. Tam zgłosiła się do brytyjskich służb wywiadowczych. Współpracowała z Kierownictwem Operacji Specjalnych (SOE) i wywiadem Secret Intelligence Service (SIS). Skierowano ją najpierw do Węgier, potem do Jugosławii, pracowała też w Kairze i we Francji. Tam pomagała partyzantom, a na swoim koncie ma wiele brawurowych akcji.

Po zdemobilizowaniu w 1945 roku otrzymała list z podziękowaniami od Winstona Churchilla i odprawę w wysokości 100 funtów - dla porównania, przeciętna płaca roczna wynosiła wtedy 3000 funtów. W późniejszych latach pracowała jako pokojówka w hotelu, stewardessa, telefonistka i sprzedawczyni. Po wojnie miała poznać Iana Fleminga, choć autor powieści o Jamesie Bondzie nigdy nie potwierdził tej znajomości. Niektórzy wierzą, że to nią inspirował się, tworząc postać Vesper Lynd. Krystyna Skarbek zginęła 15 czerwca 1952 roku, zamordowana w hotelowym pokoju przez Dennisa Muldowneya, którego oświadczyny odrzuciła jakiś czas wcześniej.

Więcej o: