Tak dziś wygląda grób Emiliana Kamińskiego. Uwagę przykuwa wyjątkowy cytat

26 grudnia 2022 roku media obiegła informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego. Popularny aktor i założyciel Teatru Kamienica został pochowany na warszawskich Powązkach. Zobaczcie, jak teraz wygląda jego grób.

Informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego wstrząsnęła całą Polską. Znany i ceniony aktor w ostatnich miesiącach życia zmagał się z chorobą, która utrudniała mu oddychanie. Mimo problemów zdrowotnych, wciąż pozostawał aktywny zawodowo. Choć od tych wydarzeń minęły już ponad 4 miesiące, to jego grób stale odwiedzają bliscy oraz fani.

Zobacz wideo Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME][wideo z 2017 roku]

W swoim dorobku miał wiele ról na małym i dużym ekranie. Widzowie go uwielbiali

Emilian Kamiński był absolwentem warszawskiej szkoły teatralnej. Podczas trwającej ponad 45 lat kariery zagrał ponad sto znakomitych ról zarówno na scenie, jak i na ekranie, zyskując tym samym sympatię i popularność wśród widzów. Rozwój jego kariery nastąpił dekadę po debiucie, gdy wcielił się w rolę Jerzego w ekranizacji powieści "Szaleństwa panny Ewy" autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Później wielokrotnie występował przed kamerą. Najpopularniejsze produkcje w jego dorobku to "Na szkle malowane", "Wesele Figara", "U Pana Boga w ogródku" czy "U Pana Boga za miedzą". Aktor od ponad 20 lat pojawiał się również w roli Wojciecha Marszałka w popularnym serialu "M jak miłość". Choć występował na deskach wielu teatrów, m.in. Narodowego, Ateneum, Rozmaitości czy Buffo, to największe zamiłowanie miał do Teatru Kamienica, który powołał do życia w 2009 roku.

Aktor został pośmiertnie doceniony. Jak dziś wygląda jego grób?

Emilian Kamiński zmarł niespodziewanie 26 grudnia 2022 roku. W chwili śmierci miał 70 lat. Ta informacja była szokiem nie tylko dla fanów, ale i dla wielu artystów, którzy w mediach składali kondolencje jego bliskim. Ostatnie pożegnanie aktora miało charakter państwowy i odbyło się w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie. Podczas uroczystości Kamiński został doceniony za swoje zasługi na rzecz rozwoju kultury, otrzymując pośmiertne odznaczenie Orderem Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Komandorskim z gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Grób Emiliana KamińskiegoGrób Emiliana Kamińskiego Archiwum prywatne

Aktor został pochowany w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Na ten moment mogiła nie ma tradycyjnego kamiennego nagrobka. Przyozdabia je pokaźny krzyż, pod którym znajduje się czarno-białe zdjęcie Emiliana Kamińskiego. Nieco niżej umieszczona została tabliczka ze wzruszającym cytatem.

Twojego serca bicie stworzyło Kamienicę. Kochaliśmy Cię. Kochamy. Niebawem się spotkamy. Spoczywaj w pokoju

Na kopcu została zasiana trawa, a wokół znajdują się donice z kwiatami oraz znicze. Więcej zdjęć znajduje się w naszej galerii. 

Więcej o: