Pawlak i Kargul powracają w prequelu "Samych swoich". Wiemy, kto zagra bohaterów kultowej komedii

Jakiś czas temu rozpoczęły się zdjęcia do prequelu filmu "Sami swoi". Dotychczas wiadomo było jedynie, że reżyserią produkcji zajmie się Artur Żmijewski, natomiast obsada pozostawała tajemnicą. Teraz portal Naekranie.pl informuje, kto wcieli się w role kultowych bohaterów, Pawlaka i Kargula.

W 1967 roku na kinowe ekrany trafili "Sami swoi" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. Produkcja do dziś jest jedną z najpopularniejszych komedii w polskiej kinematografii. Pozytywna reakcja widzów zachęciła reżysera do stworzenia kolejnych filmów z tej serii. Teraz trwają prace nad czwartą odsłoną losów kultowych bohaterów.

Zobacz wideo Polski język w europejskich produkcjach nie zachwyca, a czy zachwyca nierodowity akcent Pattinsona, Jolie, czy Russella Crowe'a? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Losy Pawlaków i Karguli skradły serca widzów. Produkcja okazała się hitem

Dziś filmowa trylogia Sylwestra Chęcińskiego uznawana jest za kultową. Po sukcesie "Samych swoich" powstały jeszcze dwa filmy z serii: "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć". Widzowie pokochali perturbacje dwóch zwaśnionych rodzin, Pawlaków i Kargulów, którzy po zakończeniu II wojny światowej opuszczają Kresy Wschodnie, by zacząć nowe życie na Ziemiach Odzyskanych. Szczególną sympatią cieszyli się odtwórcy głównych ról, Władysław Hańcza i Wacław Kowalski. Gdy pojawiły się informacje o rozpoczęciu pracy nad prequelem, wielu fanów zastanawiało się, kto zajmie ich miejsce. 

Prace nad prequelem "Samych swoich" trwają. Wiemy, kto zagra Pawlaka i Kargula

Pierwszy klaps na planie czwartego filmu z serii padł już w lutym 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami, zdjęcia zakończą się w połowie czerwca, lecz na ten moment nie jest znana planowana data premiery. Komedia będzie przedstawiać losy Kargulów i Pawlaków przed opuszczeniem Kresów. Scenariusz stworzył Andrzej Mularczyk na podstawie książki swojego autorstwa "Każdy żyje jak umie", która na rynku wydawniczym ukazała się w 1983 roku. Z kolei za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Artur Żmijewski. 

Dotychczas obsada nowej produkcji pozostawała tajemnicą. Teraz portal Naekranie.pl ustalił, którzy aktorzy zagrają kultowych bohaterów. Jak się okazuje, w Pawlaka wcieli się znany z takich filmów jak "Kobieta na dachu" czy "Samiec Alfa", Adam Bobik. Z kolei w roli młodego Kargula zobaczymy Karola Dziubę, który zagrał m.in. w "O mnie się nie martw" czy serialu "Przyjaciółki". W filmie wystąpią także: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Wojciech Malajkat, Adam Ferency czy Paulina Gałązka.

Więcej o: