Jego kariera wyhamowała, ale Johnny Depp wraca do kina. Obsadził Ala Pacino - jest też polski wątek

Hollywoodzka kariera Johnny'ego Deppa stanęła pod dużym znakiem zapytania po głośnym rozwodzie z Amber Heard. Ostatni film, w którym zagrał, miał premierę w 2020 roku, a sam aktor wyprowadził się z USA do Europy. Jednak nie rezygnuje z pracy zawodowej. Jesienią mają wystartować zdjęcia na planie filmu, który Depp wyreżyseruje - przy projekcie pojawiają się mocne polskie akcenty. Co więcej, w obsadzie znalazł się Al Pacino.

Johnny Depp ma za sobą poważny kryzys wizerunkowy, trudno więc się dziwić, że w ostatnich latach nie pracował przy żadnym kasowym projekcie filmowym. Od czasów głośnego rozwodu aktor trzyma się na uboczu, choć nie oznacza to, że brakuje mu zajęć. Depp m.in. brał udział w dubbingu do kreskówki "Puffins", zagrał także w kostiumowym dramacie "Kochanica króla" - aktor wcielił się w nim w króla Ludwika XV, a produkcja czeka na premierę. Poza tym miał też czas, by skupić się na swojej muzycznej karierze. Jesienią jednak wraca na plan filmowy - tym razem jako reżyser.

Zobacz wideo Zwiastun filmu o procesie Deppa i Heard. To samo, tylko z gorszymi aktorami. "Hot Take: The Depp/Heard Trial"

Johnny Depp obsadził w swoim filmie Ala Pacino

Johnny Depp wyreżyseruje film biograficzny poświęcony włoskiemu malarzowi Amadeo Modiglianiemu. Produkcja ma nosić tytuł "Modi" i będzie pierwszym reżyserskim projektem Deppa po 25-letniej przerwie. Zdjęcia mają się zacząć jesienią w Budapeszcie i właśnie ogłoszono nazwiska pierwszych członków obsady. To naprawdę mocny skład.

U Deppa zagra legendarny Al Pacino, a towarzyszyć mu będą wyśmienici europejscy aktorzy: znany chociażby z drugiej części "Johna Wicka" włoski gwiazdor Riccardo Scamarcio oraz nagrodzony francuskim Cezarem Pierre Niney - donosi portal Deadline. Już niedługo mamy dowiedzieć się także, kto jeszcze weźmie udział w filmie.

 

Polskie akcenty nowego filmu Johnny'ego Deppa

Co ciekawe, projekt ma mocny polski wątek. Otóż scenariusz powstał na podstawie sztuki autorstwa Dennisa McIntyre'a, a na potrzeby dużego ekranu adaptowali go Jerzy i Mary Kromolowscy. Kromolowski jest pisarzem, scenarzystą i reżyserem. Urodził się w 1953 roku w Polsce i znany jest ze scenariuszy takich filmów jak "Pościg we mgle" i "Obietnica". Fabuła jego nowego filmu skupi się na paryskim i przełomowym epizodzie z życia włoskiego artysty, który wydarzył się w 1916 roku.

Akcja ma rozegrać się na przestrzeni pełnych zwrotów akcji i pościgów 48 godzin: malarz będzie uciekał przed policją i lawirował pomiędzy ulicami miasta a podejrzanymi barami. Na swojej drodze ma spotkać francuskiego twórcę Maurice'a Utrillo, urodzonego w Białorusi Chaima Soutine'a oraz swoją kochankę i muzę - pochodzącą z Wielkiej Brytanii Beatrice Hastings. Co więcej, Modi będzie też prosić o radę swojego polskiego przyjaciela i marszanda w jednym, Leopolda Zborowskiego. Chaos ma osiągnąć punkt kulminacyjny, kiedy malarz spotka się z kolekcjonerem sztuki, który może zmienić jego życie. Al Pacino ma zagrać kolekcjonera sztuki Gangnata.

Film wyprodukuje Barry Navidi, który z Alem Pacino pracował wcześniej przy takich produkcjach jak "Kupiec wenecki", "Wilde Salome" i "Salome". Producent podkreśla: "To projekt, o który ja i Al zabiegaliśmy wiele lat. Nasza niesamowita obsada połączona z wizją, dowcipem i wrażliwością, które Johnny wniesie za kamerę, są wręcz spełnieniem marzeń". To nie będzie także pierwsze zawodowe spotkanie Pacino z Deppem - obaj wcześniej wystąpili w obrazie "Donnie Brasco". Operatorem na planie "Modiego" będzie Nicola Pecorini, za scenografię odpowiadać będą Andrew Sanders i John Beard, a kostiumy stworzy znana z pracy nad "Piratami z Karaibów" Penny Rose.

Więcej o: