Gdy się pobrali, ona miała 25, on 40 lat. Razem są już prawie dwie dekady. "Bardzo go podziwiam"

Agnieszka Grochowska uznawana jest za jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. Na swoim koncie ma role u najwybitniejszych twórców i z powodzeniem robi karierę również za granicą. Prywatnie jest matką dwóch chłopców, którzy są owocem małżeństwa z popularnym reżyserem.

Choć Agnieszka Grochowska ma na swoim koncie wiele wybitnych kreacji aktorskich, to otwarcie przyznaje, że rola mamy jest najważniejszą w jej życiu. Gwiazda od 19 lat jest szczęśliwą żoną Dariusza Gajewskiego. Zgraną parę tworzą nie tylko prywatnie, ale i zawodowo. 

Zobacz wideo Wywiad z Agnieszką Grochowską, aktorką grającą w "Skołowani"

Razem są już od 19 lat. Początkowo niewiele osób wierzyło w przyszłość tej relacji

Gdy zaczęli się spotykać, niewielu dawało tej relacji szansę, ale dla Agnieszki Grochowskiej i starszego od niej o 15 lat Dariusza Gajewskiego wiek to tylko liczby. W 2004 roku zawarli związek małżeński. Po ślubie obydwoje skupili się na rozwoju swoich karier. Aktorka grała w wielu polskich produkcjach, z czasem zaczęła wygrywać castingi również za granicą. Gajewski także realizował swoje projekty filmowe, w których brała udział również Agnieszka — Darek jest bezkompromisowy. Potrafi mocno i uczciwie postawić sprawę. Nie ma problemu z wyrażaniem swoich emocji i opinii, nawet jeśli są trudne do przyjęcia. Bardzo to w nim podziwiam. Ja się częściej staram być po prostu miła — mówiła aktorka o mężu w wywiadzie dla "Urody Życia". W 2012 roku powitali na świecie syna Władysława, a cztery lata później Henryka.

Wspólna pasja, to nie wszystko. Grochowska zdradziła swój przepis na udany związek

Agnieszka i Dariusz od 19 lat tworzą małżeństwo. Choć unikają blasku fleszy, a tematów związanych z życiem prywatnym starają się unikać, to w show-biznesie uchodzą za jedną z najpiękniejszych par. Doskonale dogadują się również zawodowo. Gajewski wielokrotnie podziwiał talent żony w wywiadach, wróżąc jej przy tym spektakularną karierę. — To najlepsza aktorka, jaką znam — mówił z dumą o ukochanej.

W wywiadzie dla "Urody Życia" Grochowska zdradziła swój przepis na udany związek. Wyjawiła wówczas, że znalezienie odpowiedniej osoby na życie bywa wyzwaniem, lecz warto związać się z kimś, kto podobnie patrzy na świat i kieruje się takimi samymi wartościami. — Oboje doceniamy to, co mamy. I potrafimy o to zadbać. Oboje wiemy, że związek to coś, co daje podwójną siłę. A dzięki temu, że pracujemy w tej samej branży, żyjemy blisko siebie, w tym samym świecie, rozumiemy się. Jestem osobą, która potrzebuje bazy, rodziny — opowiadała Grochowska.

Więcej o: