Widzowie pokochali go w roli Kusego w "Ranczu". Tak dziś wygląda grób Pawła Królikowskiego

Był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym, a rolą Kusego w serialu "Ranczo" zaskarbił sobie serca widzów. Niespodziewana śmierć Pawła Królikowskiego zasmuciła miliony Polaków. Jak dziś wygląda jego grób? Aktor został pochowany w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Paweł Królikowski podczas trwającej ponad 35 lat kariery stworzył wiele znakomitych kreacji aktorskich zarówno na deskach teatrów, jak i na ekranie. Debiutował jeszcze w czasie studiów w 1984 roku w filmie "Dzień kolibra" Ryszarda Rydzewskiego, a po uzyskaniu dyplomu związał się z Teatrem Studyjnym’83 im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Zobacz wideo Czy Krzysztof Ibisz jest przygotowany do "Twoja twarz brzmi znajomo"? "Jest jedno ale..."

W pamięci widzów zapisał się jako Kusy z "Rancza". Paweł Królikowski nie narzekał na brak propozycji zawodowych

Przełom w jego karierze nastąpił, gdy pod koniec lat 80. otrzymał propozycję stworzenia własnego programu. Zrealizował wówczas "Truskawkowe studio", które przez  dekadę zachwycało młodych widzów, oraz trwający dwa lata cykl dokumentalny "To twoja droga". Później występował w licznych telewizyjnych produkcjach, w tym m.in. w "Na dobre i na złe", "Szpilki na Giewoncie", "Przyjaciółki" czy serialu "PitBull". W 2006 roku po raz pierwszy wcielił się w rolę Kusego w "Ranczo", zyskując z miejsca sympatię i uznanie widzów. Wielokrotnie występował na dużym ekranie, a najpopularniejsze tytuły w jego filmografii to "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", "Ranczo Wilkowyje" czy "Pitbull. Nowe porządki". Królikowski brał udział również w licznych programach rozrywkowych, t.j. "Kocham cię, Polsko!" czy "Twoja twarz brzmi znajomo" Polsatu, którego był jurorem przez blisko 5 lat.

Przedwczesna śmierć Pawła Królikowskiego wstrząsnęła widzami. Tak dziś wygląda grób aktora

W 2015 roku aktor przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu, po którym na pewien czas wycofał się z życia publicznego. Na stół operacyjny trafił ponownie w 2019 roku, gdy podczas jednego z badań lekarze wykryli u niego guza mózgu. Od tamtej pory jego stan zdrowia nie ulegał poprawie. Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w Warszawie, zostawiając pogrążoną w żałobie żonę Małgorzatę Ostrowską oraz piątkę dzieci. W chwili śmieci miał 58 lat.

Grób Pawła KrólikowskiegoGrób Pawła Królikowskiego Archiwum prywatne

Ostatnie pożegnanie odbyło się 5 marca 2020 roku. Aktor został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Grób przyozdabia duża, biała płyta ze znakiem krzyża, na której widnieje poruszający cytat "Słońcem jest dla mnie twój uśmiech". Te słowa pochodzą z piosenki, którą artysta stworzył na potrzeby programu "Truskawkowe studio". Więcej zdjęć mogiły Pawła Królikowskiego znajduje się w naszej galerii. 

Więcej o: