Córka Paula Walkera wystąpiła w "Szybkich i wściekłych 10". Meadow Walker oddała hołd zmarłemu ojcu

Meadow Walker miała rok, gdy w kinach zadebiutował pierwszy film serii "Szybcy i wściekli". W trakcie pracy nad siódmą częścią jej ojciec Paul Walker zginął w wypadku samochodowym. Teraz ona pojawiła się w filmowym cyklu.

Meadow Walker to owoc związku Paula Walkera z długoletnią partnerką Rebeccą McBrain. W momencie tragicznej śmierci aktora, który zdobył ogromną popularność rolą Biana O'Connera w "Szybkich i wściekłych", dziewczyna miała 15 lat. Aktor zginął 30 listopada 2013 roku w trakcie przejażdżki z przyjacielem, na którą wybrali się w trakcie imprezy charytatywnej fundacji Walkera. Siódmą część "Szybkich i wściekłych" z nowym scenariuszem, uwzględniającym pożegnanie jego postaci, udało się nakręcić m.in. przy pomocy efektów specjalnych i pomocy jego braci. 10 lat później Meadow zadebiutowała małą rolą we franczyzie.

Zobacz wideo Szybcy i wściekli w kinach. Co jeszcze?

Meadow Walker pokazała swoje zdjęcie z filmu "Szybcy i wściekli 10" 

"Pierwszy film miał premierę, gdy miałam rok!" - napisała w mediach społecznościowych Walker. "Dorastałem na planie, oglądając na monitorach mojego ojca, Vina [Diesela - red.], Jordanę [Brewster - red.], Michelle [Rodriguez - red.], Chrisa [Brian Bridges - red.] i innych. Dzięki tacie urodziłqm się w szybkiej rodzinie. Nie mogę uwierzyć, że teraz też mogę być w tym filmie. Z tymi, którzy byli w pobliżu, aby zobaczyć, jak dorastam" - napisała Meadow Walker, dodając: "Czuję, jakbym była częścią rodziny od samego początku i cieszę się, że to dopiero początek", co może wskazywać na to, że zobaczymy ją również w 11. i 12. części filmu Swój wpis zakończyła słowami:

Jestem tak szczęśliwa, że mogę uhonorować dziedzictwo mojego ojca i dzielić je z nim na zawsze.
 

Meadow Walker zagrała stewardessę, wręczającą w jednej ze scen buteleczki z alkoholem Jakobowi Toretto (w tej roli John Cena). W filmie "Szybcy i wściekli" oprócz takich aktorów jak Diesel, Brewster czy Rodriguez, którzy zaczynali tę filmową przygodę razem z jej ojcem, pojawił się po raz pierwszy Jason Momoa, który wcielił się w syna narkotykowego bossa. Film wchodzi do polskich kin 19 maja.

Paul Walker ciągle w pamięci ekipy "Szybkich i wściekłych"

Paul Walker był wielokrotnie ciepło wspominany przez ekipę "Szybkich i wściekłych". Vin Diesel poprowadził do ołtarza Meadow, gdy ta dwa lata temu wyszła za mąż. Jest żoną aktora Louisa Thorntona-Allana. Ceremonia odbyła się w Dominikanie.

Jej ojciec kochał szybkie auta, ale także chętnie angażował się w działalność charytatywną. W dniu swojej śmierci zbierał fundusze na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Znana jest też historia o tym, że kiedyś zafundował przypadkowo spotkanej parze wymarzony pierścionek zaręczynowy. Mieszkańcy chilijskiego Pelluhue nazwali na jego część ulicę, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność za pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło tamte rejony w 2010 roku.

"Szybcy i wściekli 10" to najdroższy do tej pory film serii. Jego budżet to 340 mln dolarów - prawie dziesięć razy tyle, ile kosztowała pierwsza część (36 mln dolarów). To jednocześnie jedna z najbardziej dochodowych serii w historii kina. W trakcie ponad 20 lat pojawili się w niej m.in. Charlize Theron, Helen Mirren, Dwayne Johnson, Jason Statham, Ludacris, Eva Mendes, Gal Gadot, Kurt Russell czy Cardi B. 

Więcej o: