Polka gwiazdora Hollywood poznała na studiach. Na trwające 7 dni wesele zaprosili 400 gości

Olga Sosnovska jest jedną z Polek, które zrobiły sporą karierę w Hollywood. Na koncie ma role w popularnych serialach, gwiazdorskich produkcjach, dziś jednak rzadko pojawia się na ekranach. Jej mężem jest znany aktor, który zasłynął w serialu "Herosi".

Olga Sosnovska urodziła się w Wieluniu, wychowywała w Płocku. Gdy miała 11-lat, razem z rodziną przeprowadziła się do Leicester w Anglii. Zmiana otoczenia była trudna, Olga początkowo nie potrafiła się bowiem odnaleźć wśród brytyjskich rówieśników. – Czułam się przy nich zupełnie obco, w dodatku po angielsku umiałam tylko powiedzieć "kocham cię" – zdradziła kilka lat temu w rozmowie z Płock NaszeMiasto.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wielu polskich aktorów śpiewa? "Weź nie pytaj!". Oczywiście, że tak! [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Olga Sosnovska, czyli Polka w Hollywood. Jej ślub z gwiazdorem trwał 7 dni

Już w dzieciństwie interesowała się aktorstwem. Obawiała się jednak, że jest to zbyt niepewny zawód. Zdecydowała się więc na studia. Ukończyła romanistykę, wciąż ją jednak ciągnęło na scenę. Postanowiła więc zdawać do szkoły teatralnej. Dostała się, a w Webber Douglas Academy of Dramatic Art poznała miłość swojego życia. Na studiach zakochała się z wzajemnością w Sendhilu Ramamurthym.

Para wzięła ślub w 1999 roku. Ceremonia była huczna, zaproszono na nią 400 gości, a rodzina otrzymała nawet pamiątkową gazetę. – Sendhil jest Hindusem, więc pobraliśmy się zgodnie z jego religią i zwyczajem. To taki małżeński kompromis i wymiana kulturowa. On uczy się polskiego, ja zgodziłam się na siedmiodniowe wesele – przyznała Olga Sosnovska w 2007 roku na łamach portalu NaszeMiasto. Doczekali się dwójki dzieci: córki Haliny i syna Alexa.

Zagrała w "Ocean’s Thirteen" i zapisała się w historii oper mydlanych. Co dziś robi Olga Sosnovska?

Jakiś czas po ślubie wyjechali do Los Angeles, by rozwijać karierę w Hollywood. Aktor zasłynął rolą doktora Mohindera Suresha w serialu "Herosi". Wystąpił też w serialach "New Amsterdam", "The Flash" czy "Jeszcze nigdy". Olga Sosnovska również rozwijała aktorską karierę w Stanach. Wystąpiła w serialu "All My Children" jako Lena Kundera. W 2003 roku pocałunkiem z Eden Riegel (grającą w serialu Biankę Montgomery) zapisała się w historii amerykańskiej telewizji. W produkcji stworzyła też pierwszą lesbijską parę w historii oper mydlanych. W późniejszych latach wystąpiła w serialu "Spooks" czy w filmie "Ocean’s Thirteen". Obecnie wycofała się z show-biznesu, nie ma też kont w mediach społecznościowych. Aktorka chroni swoją prywatność, rzadko pokazuje się w mediach. W sieci próżno szukać wspólnych zdjęć pary. Olga u boku Corrine Wicks występuje w youtubowym serialu "Jackie and Lolita".

Więcej o: