Mieczysław Stoor urodził się 5 września 1929 roku w Bojanowie, mieście niedaleko Rawicza. W czasie wojny pracował w warsztacie ślusarskim, marzył jednak o kontynuowaniu nauki. Po wojnie udało mu się zdać maturę, a w 1949 roku trafił do łódzkiej "filmówki". Pierwsze kroki w karierze aktorskiej stawiał na deskach teatru. Debiutował w 1950 roku, jeszcze na studiach, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W 1954 roku, po uzyskaniu dyplomu, przeniósł się do Warszawy i to w stolicy rozwijał swoją karierę.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Pod koniec lat 50. Mieczysław Stoor został aktorem Kabaretu Koń, w którym zastąpił Mieczysława Czechowicza. Charyzmatyczny aktor z desek teatru szybko trafił też na ekrany kin i telewizorów. Jego pierwszą filmową rolą była "Piątka z ulicy Barskiej" w reżyserii Aleksandra Forda.
Występował w Teatrze Telewizji, ale też w kultowych produkcjach jak "Stawka większa niż życie", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", w której wystąpił w niewielkiej roli, czy serialu "Czterej pancerni i pies", w którym grał wachmistrza Kalitę. Jego ostatnią rolą był wachmistrz Sitarz w serialu "Czarne chmury". W jego karierze przeważały role drugoplanowe i epizodyczne, mimo to zapadał fanom w pamięci. Karierę Mieczysława Stoora przerwał tragiczny wypadek.
Jesienią 1973 roku Mieczysław Stoor przebywał w Kraśniku Lubelskim na planie filmu "Gniazdo" w reżyserii Jana Rybkowskiego. Zmarł we śnie 5 października, oficjalną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla, ale nie wiadomo dziś, gdzie dokładnie się znajdował. Choć od śmierci 44-letniego Stoora minęło już prawie 50 lat, sprawa do dziś budzi wiele wątpliwości. Wciąż pojawiają się bowiem różne teorie.
Według jednej z nich aktor udusił się spalinami z niewyłączonego silnika samochodu, niektórzy twierdzą, że zasnął z żarzącym się papierosem, od którego zapaliła się kołdra. Aktor spoczął na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Co ciekawe, na nagrobku wyryto błędne daty urodzin i śmierci - 5 października zamiast 5 września i 5 listopada zamiast 5 października.