"Niema cisza" numerem 1 Netfliksa, a recenzenci podzieleni. "Im dalej w las, tym gorzej"

Gdy kilka dni temu na platformie Netflix pojawiła się nowa hiszpańska produkcja, widzowie byli zachwyceni obiecującą fabułą. Choć serial cieszy się wysoką oglądalnością, to recenzje nie są zbyt przychylne.

"Niema cisza" to kolejny dowód na to, że szokujący początek i historia z potencjałem nie wystarczą, by produkcja odniosła sukces. Po premierze pierwszego odcinka nowego serialu Netfliksa, która odbyła się 19 maja 2023 roku, widzowie byli zachwyceni. Jednak każda kolejna odsłona zbierała coraz słabsze recenzje, a subskrybenci platformy nie kryli rozczarowania sposobem kontynuacji wątków.

"Niema cisza". Netflix zaskoczył widzów nową produkcją

"Niema cisza" to serial będący połączeniem trzech gatunków: dramatu, kryminału i thrillera psychologicznego. Głównym bohaterem produkcji jest Sergio Ciscar, który jako nastolatek, zabił swoich rodziców. Od tamtej pory młody mężczyzna milczy, dlatego ani policja, ani zajmująca się nim lekarka psychiatrii nie byli w stanie ustalić motywów, które nim kierowały w chwili popełnienia zbrodni. Wszyscy są jednak zgodni, że ta makabryczna historia ma drugie dno. Gdy w życiu mężczyzny pojawia się młoda kobieta, śledczy zaczynają mieć nadzieję na rozwiązanie mrocznej zagadki.

 

Za realizację serialu odpowiada znany hiszpański scenarzysta, Aitor Gabilondo. Postać głównego bohatera wykreował Arón Piper. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Almudena Amor, Cristina Kovani, Manu Rios, Ramiro Blas, Aria Bedmar czy Aitor Luna.

Seriale 2023: Netflix zaskakuje hiszpańską produkcją "Niema cisza". Opinie są podzielone

Po sukcesie "Domu z papieru" czy "Szkoły dla elity" widzowie mieli wysokie oczekiwania co do nowej hiszpańskiej produkcji Netfliksa. Fascynujący początek "Niemej ciszy" buduje napięcie i powoduje zaciekawienie, lecz jak twierdzą recenzenci, twórcy nie udźwignęli tej historii. Z każdym kolejnym odcinkiem działania bohaterów przestają być konsekwentne, a co gorsza, momentami są nawet absurdalne.

Im dalej w las, tym gorzej. Kolejne odcinki starają się wprawdzie odpowiedzieć na postawione wcześniej pytania, ale nie wciągają

ocenia krytyk filmowy, Michał Grzybowski. Mimo licznych nieprzychylnych opinii, produkcja wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród subskrybentów Netfliksa. Świadczą o tym przede wszystkim wyniki oglądalności. Okazuje się, że w miniony weekend "Niema cisza" był drugim najpopularniejszym serialem platformy na świecie, zaś w Polsce uplasował się na pierwszym miejscu.

Więcej o: