Roxie Węgiel otrzymała główną rolę w ukraińskim filmie. "Nie mogłam odmówić"

Głos Roksany Węgiel doceniają nie tylko artyści z branży muzycznej, ale również filmowcy. Wokalistka ma już na swoim koncie debiut w dubbingu i niebawem ponownie zaprezentuje się w tej roli. W polskiej wersji ukraińskiej animacji "Mavka i strażnicy lasu" przemówi jako główna bohaterka.

Roksana Węgiel jest jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Jej głos można usłyszeć nie tylko w rozgłośniach radiowych, ale również w kinie. Już 4 sierpnia 2023 roku odbędzie się polska premiera nowej ukraińskiej superprodukcji "Mavka i strażnicy lasu", w której gwiazda zagra tytułową rolę.

Zobacz wideo Roxie Węgiel w rozmowie z Plotkiem rozlicza swoje ostatnie pięć lat kariery [WYWIAD PLOTKA]

Roksana Węgiel realizuje się w dubbingu. Wokalistka wcieli się w główną rolę

Choć aktualnie Roksana Węgiel skupia się głównie na muzyce i intensywnie pracuje nad kolejną płytą, to chętnie bierze udział również w innych projektach. Artystka kilka lat temu dubbingowała postać Mary w filmie fabularnym "Tajemniczy ogród" i jedną z bohaterek "Hotelu Transylwania 3". Okazuje się, że już niebawem ponownie wejdzie do studia, by użyczyć swojego głosu kolejnej bohaterce. — Kiedy dostałam propozycję dubbingowania roli w filmie animowanym, nie mogłam odmówić. Uwielbiam nowe wyzwania — stwierdziła wokalistka w komunikacie prasowym.

To większy hit niż "Avatar" Camerona. Zaskakująca frekwencja na seansach filmu "Mavka i strażnicy lasu"

Fabuła produkcji "Mavka i strażnicy lasu" w reżyserii Oleha Malamuzha i Oleksandra Rubana opiera się na motywach starosłowiańskich mitów, podań i legend. Inspiracją do stworzenia filmowej historii o mitycznej wróżce stał się dramat "Pieśń lasu" autorstwa Łesi Ukrainki, który na rynku wydawniczym zadebiutował w 1912 roku.

Animacja miała już swoją premierę w Ukrainie 2 marca 2023 roku. Widzowie masowo odwiedzali kina, dzięki czemu film w krótkim czasie stał się znacznie popularniejszy niż światowy hit Jamesa Camerona. — To niesamowite, że w Ukrainie ten film miał więcej widzów niż "Avatar" — mówiła Węgiel. Wysoka frekwencja zaowocowała kolejnym sukcesem, produkcja została bowiem sprzedana aż do 80 krajów świata. 

Więcej o: