Strajku jeszcze nie ma, a Pawlikowski już odczuł skutki. Musiał odesłać Joaquina Phoenixa z planu

Plany dotyczące strajku Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych odczuł Paweł Pawlikowski. W jego najnowszym filmie "Wyspa" miały zagrać światowe gwiazdy - Joaquin Phoenix i Rooney Mara. Ze względu na możliwe protesty wstrzymano zdjęcia, które miały ruszyć w maju tego roku.

Paweł Pawlikowski podbił serca widzów na całym świecie filmem "Ida", za który otrzymał Oscara w 2015 roku. Potem powrócił na galę z "Zimną wojną", którą Akademia wyróżniła trzema nominacjami do Oscara. Twórca zapowiedział, że w 2024 roku odbędzie się premiera jego najnowszej produkcji z gwiazdorską obsadą.

Zdjęcia na planie "Wyspy" Pawlikowskiego wstrzymane. Wszystko przez strajk, którego jeszcze nie ma

W thrillerze o roboczej nazwie "Wyspa" miał zagrać laureat Oscara za film "Joker" - Joaquin Phoenix oraz znana z "Dziewczyny z tatuażem" Rooney Mara. Aktorzy poznali się na planie wzruszającego filmu "Her", a od 2016 roku prywatnie są parą. Zdjęcia do produkcji Pawlikowskiego miały ruszyć w maju, jednak zgodnie z doniesieniami serwisu Deadline, prace na planie zostały wstrzymane tuż przed pierwszym klapsem. Aktorzy zjawili się w Hiszpanii gotowi do pracy, jednak zostali odesłani do domów.

Przyczyną takiego obrotu spraw jest planowany na 1 lipca strajk SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild – American Federation of Television and Radio Artists). Firma ubezpieczeniowa, która miała czuwać nad produkcją, odmówiła współpracy z twórcami w związku z kłopotami, które może wywołać protest. Ubezpieczyciele obserwujący między innymi strajk WGA - organizacji zrzeszającej scenarzystów, zaczynają odmawiać nowym zleceniodawcom. Podobna sytuacja miała miejsce w czasie pandemii, a jej skutki były opłakane głównie dla członków samego SAG-AFTRA. 

"Wyspa" Pawła Pawlikowskiego. O czym będzie film z Joaquinem Phoenixem?

Scenariusz na film "Wyspa" został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z lat 30. Wówczas pewna amerykańska para wpadła na plan odcięcia się od cywilizacji i zamieszkania na bezludnej wyspie. Jak to jednak w życiu bywa, sielankę przerywają nieoczekiwane wydarzenia. Wkrótce zakochani zostają zauważeni na wyspie i opisani w brukowcach. To pierwszy krok do lawiny problemów, wkrótce okazuje się, że ktoś próbuje odebrać parze raj i zbudować w jego miejscu luksusowy hotel. W historii zaczynają przenikać się intrygi, zdrady i morderstwa. 

Więcej o: