Filmy z Tiną Turner. Jedna rola w szczególności zapadła w pamięci fanów kina

Filmy z Tiną Turner? Nieodżałowana gwiazda estrady próbowała swoich sił także przed kamerą. W większości były to niezbyt znaczące role, ale jedna w szczególności zapadła w pamięci fanów kina.

Biografia Tiny Turner - film

Jakie związki z kinem miała biografia Tiny Turner? Film odegrał pewną rolę w drodze piosenkarki do sławy. Urodzona w 1939 r. Anna Mae Bullock, bo tak właściwie nazywała się gwiazda, miała za sobą kilka ról filmowych. To jednak nie wszystko: zdarzało jej się przecież tworzyć choreografie i przede wszystkim piosenki będące jednocześnie utworami promującymi filmy. Przynajmniej dwie z nich stały się prawdziwymi hitami.

Poza tym Tina Turner użyczyła własnego głosu Angeli Bassett grającej jej postać w biograficznym filmie ''Tina. What's Love Got to Do with It'' z 1993 r. Warto dodać, że to właśnie dzięki temu obrazowi publiczność poznała więcej szczegółów z często trudnego życia gwiazdy rocka. Film spotkał się z dobrym przyjęciem i wysokimi ocenami. Angela Bassett i Laurence Fishburne zostali nominowani do Oscarów. Odtwórczyni roli Tiny została przy tym nagrodzona ''Złotym Globem'' dla najlepszej aktorki w komedii lub musicalu. 

Film z Tiną Turner? Kino postapokaliptyczne przede wszystkim

Filmy z Tiną Turner? Piosenkarka została zapamiętana przede wszystkim jako odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie ''Mad Max. Pod Kopułą Gromu''. Grana tam przez nią Cioteczka Entity to jedna z najbardziej wyrazistych postaci, ustępująca pod tym względem chyba tylko Maxowi granemu przez Mela Gibsona. Jest bezwzględną i pragnącą władzy panią miasta Bartertown gdzie wszystko i każdy jest na sprzedaż. Zmusza Maxa do walki na arenie po to, by załatwić własne sprawy i pozbyć się wrogów. Czego jeszcze można się spodziewać po Auntie Entity granej przez Tinę Turner? Tego można się dowiedzieć, oglądając film ''Mad Max. Pod kopułą gromu''.

Zobacz wideo PopKultura odc. 156

Muzyka i film: Tina Turner i jej hity z filmów

Muzyka i film przeplatały się w karierze Tiny Turner częściej. Już wspominany ''Mad Max'' wiązał się nie tylko z dobrym występem gwiazdy jako aktorki, ale także nagraniem przez nią piosenki promującej film. ''We Don't Need Another Hero'' stało się jednym z jej największych hitów. Turner powracała potem jeszcze kilkukrotnie jako wykonawczyni singli związanych z obrazami kinowymi. Chodzi przede wszystkim o ''Goldeneye'' - piosenkę promującą film o Jamesie Bondzie z Piercem Brosnanem. Turner zaśpiewała też ''He lives in you'' do filmu ''Król Lew 2: Czas Simby'' i ''Great Spirits'' do filmu ''Mój brat niedźwiedź'' (razem z Philem Collinsem).

Biografia Tiny Turner - film. Pozostałe role

Jakie jeszcze filmy znajdziemy w biografii Tiny Turner? Debiutowała w obrazie ''Tommy'' z 1975 r. Zagrała w nim Królową Acid - rozprowadzającą LSD nieobliczalną prostytutkę. Później można ją było zobaczyć m.in. w ''Bohaterze ostatniej akcji'' z Arnoldem Schwarzeneggerem. Po raz ostatni Tina Turner pojawiła się na dużym ekranie w produkcji ''The Goddess'' z 2005 r. 

Chociaż kariera filmowa nie była nawet w części tak bogata jak dorobek muzyczny Tiny Turner, to jednak i tutaj zostanie ona zapamiętana przede wszystkim z ''Mad Maxa''. Z kinem kojarzone będą także jej piosenki - zwłaszcza ''We Don't Need Another Hero'' i ''Goldeneye''. 

Zobacz też: Klasyka polskiego kina: filmy, które warto zobaczyć. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Więcej o: