Nikodem Rozbicki zagra w nowym filmie TVP. Dostał rolę Adama Mickiewicza

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz jakiś czas temu zapowiadał, że w ramówkach głównych stacji pojawiać się będą tylko polskie seriale, a zwłaszcza produkcje historyczne i kostiumowe. Okazuje się, że pracują już nad projektem, który może rozbić bank. Powstanie film o Adamie Mickiewiczu pt. "Niepewność", a w główną postać wcieli się Nikodem Rozbicki.

Podczas ostatniego spotkania prasowego prezes Telewizji Polskiej opowiedział o nadchodzących produkcjach kostiumowych, które są w trakcie realizacji. Podzielił się także informacją o nowości, która już wkrótce ukaże się na ekranach telewizorów. Mowa o filmie historycznym pt. "Niepewność", który opowie o który opowie historię młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. 

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Co nowego w Popkulturze?

TVP szykuje film o Mickiewiczu. Będzie też serial

"22-letni chłopak, młody mężczyzna zapowiada się na wielkiego poetę, ale ma też gorące serce. Spędza letni czas w dworze przyjaciół. Pojawia się tam piękna Maryla. Serce młodemu Adamowi bije coraz mocniej, ale jest tam też jego najbliższy przyjaciel Tomasz Zan, który również spogląda na Marylę. Dochodzi do konfrontacji dwóch panów, z której Adam wychodzi zwycięsko. Tomasz wyjeżdża, zostawiając pole swojemu przyjacielowi, aby ten swoje życie, szczęście odnalazł w Maryli..." – tymi słowami streścił fabułę filmu Mateusz Matyszkowicz, zapowiadając jednocześnie rozpoczęcie prac nad rozbudowaną wersją serialową.

Dawid Podsiadło Podsiadło zdradził, jakie ma plany na przyszłość. Fani będą zawiedzeni?

Natomiast W obsadzie "Niepewności" pojawi się Nikodem Rozbicki, który wcieli się w rolę wieszcza, a Marylę Wereszczakównę zagra Aleksandra Piotrowska. W pozostałych rolach zobaczymy Adriana Zarembę i Marka Kalitę, Dorotę Landowską, Piotra Garlickiego i Andrzeja Mastalerza. Natomiast za reżyserię odpowiadać będzie Waldemar Szarek, dla którego według prezesa Telewizji Polskiej jest to "dzieło życia". To jest film, o którym marzył od dawna. Oddaje mu się całkowicie" – zaznaczył prezes TVP". Premiera filmu zaplanowana jest na 2025 rok.

Również dla Nikodema Rozbickiego może być to jeden z projektów, dzięki któremu jego kariera wystrzeli do góry. Do tej pory był znany głównie z seriali. W ostatnim czasie pojawił się w dwóch produkcjach Polsat – "Rodzina na Maxa" oraz "Bracia". Wcześniej wystąpił również w takich filmach, jak: "Koniec świata, czyli Kogel mogel 4", "Jak poślubić milionera" czy "Listy do M. 3". 

Więcej o: